İcraya çıkarılan Mardan Palace'a sürpriz talip

İcraya çıkarılan Mardan Palace'a sürpriz talip
İstanbul'un çehresini değiştirecek 3 büyük projeyi yakın takibe alan Limak Holding, enerjiye de 1 milyar dolar yatıracak. Limak'ın hedefinde ultra lüks otel Mardan Palace da var


Tamamlandığında dünyanın en büyüğü olacak 3'üncü Havalimanı Projesi'nde yer alan Limak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İstanbul'un yıldızını parlatacak 3 büyük projede yer almak istediklerini söyledi. "Dünya bu çalışmaları yakından takip ediyor" diyerek tanımladığı 3'üncü Köprü bağlantı yolları Kuzey Marmara Otoyolu, Kanal İstanbul ve 3 Katlı Tüp Geçit'le ilgilendiklerini anlatan Özdemir, "Bunların değeri 30 milyar dolardan fazla. Biz de ilgiliyiz" dedi.

3'üncü Havalimanı'nın ilk etabı için 750 milyon euro köprü kredisi aldıklarını ve 4.5 milyar euro tutarında kredi anlaşmasının gelecek ay imzalanacağını hatırlatan Özdemir, "Kredi dört yılı geri ödemesiz toplam 16 yıl vadeli olacak ve Türkiye'de faaliyet gösteren 7 bankadan sağlanacak" dedi. İlk etabın maliyetinin 5.5-6 milyar euro olacağını ve bunun yaklaşık yarısının altyapıya gideceğini söyleyen Özdemir, toplam 10.5 milyar euroluk yatırım ile tamamlanacak havalimanının planlandığı gibi ilk etabının 29 Ekim 2017'de hizmete açılacağını söyledi.

MARDAN PALACE'LA İLGİLENİYORUZ

Limak'ın faaliyet gösterdiği turizmde ise yeni oteller gündemde. Şirketin önceliğinde ise dünyanın en lüks otelleri arasında sayılan Rus işadamı Telman İsmailov'a ait Antalya'daki Mardan Palace oteli de var. Yerel yönetim ve bankalara borcu yüzünden icraya çıkan Mardan Palace'ı yakın takibe aldıklarını belirten Nihat Özdemir, "Bizim otellerimizin sahip olduğu yatak sayısı 6 bin. KKTC'de yeni otel açacağız. Mardan için de görüşüyoruz" dedi. (Sabah)


Bu Haber 10.04.2015 - 09:40:49 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • mrtg - 11.04.2015 - 10:23

    Mardan şansız dönemlerden geçmiş olsa bile bir markadır. Marka değeri vardır. Ülkemizin tanıtımında çok değerli katkıları olan ve desteklenmesi gereken bir projedir. Maalesef kaçak arsalara otel yapanlar bile Mardana saldırmışlardır. Bunun yanı sıra zıt bir görüş ile bir otel patronu bize katkısı çok olur demişti Mardanın o borçları ödeyecek hali vakti olduğundan kimse enişe etmesin. Otelci otelcinin malına göz koyarak ayıp etmiş.

  • Ceyhan Ar. ,İstanbul - 10.04.2015 - 04:42

    Ben bu tesiste geçen sene tatildeydim, inanılmazdı,adamlar çok iyi iş çıkarmış ,işçilik ,mimari 10 numara.. haberler çıktıkca meraktan bene girdim baktım...sadece TR değil dünyada bile en iyi oteller arasında gösterilen bi yerin icradan 500600 milyon TL lere yani değerinin 20 sine satılacağına kim inanır.. ????:) millet turizmde en basit oteli bile 20 peşin 80 kredili yaparken, adamlar tam tersini yapmış üstelik şuan adam mülk sahibiymiş,, kime ne ne bayılıyoruz boş dedikoduya... milyar dolarlık yatırım yapan birinin bi B planı yokmudur?? adamlar haberlere yorum bile yapmıyo, aynı haberi okuyup duruyoruz hep aynı ağızdan.. haberler sayesinde aklıma düştü bu yaz yine ordayım..:)

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.