IATI Antalya'nın en büyük ikinci şirketi oldu

IATI Antalya'nın en büyük ikinci şirketi oldu
Saygın dergisi Fortune’nun her yıl düzenlediği Türkiye’nin en büyük 500 şirketi listesi açıklandı.


Cirosunu 2017 yılında yüzde 62,4 arttıran IATI, 'Fotune 500' sıralamasında 35 basamak yükselerek 141. sıraya yerleşti. 2017 yılı cirosu 1 milyar 710 milyon TL’yi aştığı belirtilen IATI, geçtiğimiz yıl listenin 176. sırasında yer alıyordu.KARINI EN FAZLA ARTTIRAN 18. ŞİRKET

Toplam varlıklarının 8 katından fazla satış yaptığı ifade edilen IATI'nin Türkiye’nin Aktif devir hızı en yüksek 15. şirketi olduğu kaydedildi. Faiz, Vergi Öncesi Karını  da (FVOK)  yüzde 339 arttıran IATI, Türkiye’de karını en fazla arttıran 18. şirket oldu.

2017 yılında  ihracatını 1 milyar 172 milyon TL’ye çıkaran IATI Türkiye’nin en çok ihracat yapan 42. şirketi konumuna yükseldi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK ACENTESİ

14 firmanın yer aldığı Seyahat ve Taşımacılık Hizmetleri sektöründe THY, Pegasus ve  Sunexpress Havayollarının arkasından 4. sırada yer alan IATI, Türkiye’nin en büyük seyahat acentesi, Antalya'nın ise en büyük ikinci şirketi konumuna yükseldi.

HEDEF İLK 10

Sıralamada her yıl tutarlı olarak üst sıralara çıkan IATI’nin 2018 yılı cirosu ile ilk 100’ e gireceğini ifade eden IATI Reklam ve Halkla İlişkiler Direktörü Devrim Pınar, orta vadede hedeflerinin Türkiye’nin en büyük ilk 10 şirketi arasına girmek olduğunu belirtti.

70 ülkede 30 binden fazla seyahat acentesi ile çalıştıklarını hatırlatan Pınar, her yıl portfolyolarına yeni ürünler ekleyerek seyahat platformu IATI’yi daha da büyüttüklerini söyledi.

Kıtalar arası ulaşım ve iletişim kanalı olan Türkiye’nin seyahat sektöründe önemli bir rol üstlendiğini belirten Devrim Pınar, “Bunun en büyük göstergesi de Türkiye’nin en büyük dördüncü şirketinin bir seyahat firması olmasıdır" dedi.
Bu Haber 04.07.2018 - 18:28:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • İATİ YE BAŞARILAR - 06.07.2018 - 12:27

    ZAMANINDA AKILLI BİR YATIRIM YAPAN LEVENT AYDIN İATİYİ YOKTAN VAR ETTİ DİYEBİLİRİZ. PERSONELLERİNE YATIRIM YAPAN FİRMA SAHİBİ, MUTLU PERSONELLER SAYESİNDE İŞLERİNDE DAHA HIZLI BUYUMEKTEDIR. FINANS EKIBI VE YAZILIM EKIBI BU FİRMANIN EN ONEMLI IKI YERIDIR. İATİ AEROBİLET MARKASI ADI ALTINDA FRANCHİSE VERMEYE BAŞLASA DAHA DA YÜKSELECEKTİR. ÖRNEK ŞUAN ANTALYA DA Kİ ÖNEMLİ KAVŞAKLARDA BİR MARKA VAR VE BİLET SATIYOR. BU GİBİ FİRMALARA AEROBİLET MARKASI İLE RAKİP OLARAK PAZAR PAYINI ACENTE SAYISI ARTIRABİLİR. SİSTEMSEL OLARAK ZOR BİR İŞ DEĞİL. ŞUBE AÇMAK 50 BİN TL İSE O ACENTEYİ İŞLETECEK OLAN KİŞİDEN 100 BİN TL PARA ALIR. VE ACENTE İSMİNİ KULLANMASINA İZİN VERİR... BU TARZ GİRİŞİMLERE DE BAŞLAMALIDIR. BU AEOROBİLET ŞUBELERİNİ ALANLAR UÇAK BİLETİ SATABİLİR, HAVALİMANI OTEL ARASI TRANSFER SATABİLİR, GÜNLÜK TUR SATABİLİR, ARAÇ KİRALAMA HİZMETLERİ SUNABİLİR. BU FİKRİ BENCE İATİ DEN FİNANSADAN MUHASEBEDEN ANLAYAN GENÇ MÜDÜRLER ORTAYA ATAR İSE BAŞARILI OLACAKTIR ;) BAŞARILAR İATİ VE ÇALIŞANLARI VE DESTEKÇİLERİ

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.