Hıncal Uluç Fettah Tamince'den ne istedi?

Hıncal Uluç Fettah Tamince'den ne istedi?
Sabah yazarı Hıncal Uluç, 'dostum' diye hitap ettiği Fettah Tamince'den bir istekte bulundu.

Milliyet gazetesinin başlattığı ''Anadolu Kaplanları'' serisiyle Anadolu'yu gezip her yönü ile tanıttıklarını belirten Sabah yazarı Hıncal Uluç, ''Van vardı geçen gün. Ben ne kadar Vanlıyım, okur bilir.

Mahsum Değer diye Van Üniversitesi'nde antrenörlük eğitimi gören bir genci yazmışlar. Bu yılın 20 Yaş Altı Türkiye ve Balkan Şampiyonu. Çocukluğunun dağda, koyun ve davar sürüleri arkasından koşması doğal idman olmuş, Kenyalılar gibi. Hedefi 2024 Oyunları'nda Uzun Mesafelerde madalya almak. ''Sekiz kardeşiz, ama ekonomik zorluklar içindeyiz" diye anlatmış. Milliyet "Mahsum'a sponsor gerek" diyor. Gerek ya...'' ifadelerini kullandı.

Yazısının devamında Vanlı turizmci Fettah Tamince'ye seslenen Hıncal Uluç, şunları yazdı:

''Ben isim de veriyorum..

Fettah Tamince..

Öz be öz Van çocuğu..

Bugün 7 ülkede 25 otel, tatil köyü ve tematik park sahibi.. Rixos Zinciri onun.

Bu köşede ondan çok söz ettim. Hatta Fettah dostuma "Kendi Van'ına bir de luxe otel yapmadan yanıma gelme" diye takıldığımı bile yazmıştım.

O oteli yapmadı Fettah.. Ama şimdi Mahsum Değer'e, 8 çocuklu, ama ekonomik sıkıntılar içindeki Genç Balkan Şampiyonuna, Olimpiyat madalyası için destek olmalı..

Bak dostum!. "Tamam" cevabı alana dek bu köşede sormaya devam edeceğim.. Ben de Vanlıyım çünkü!''Bu Haber 24.10.2020 - 13:02:00 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.