Hilton Ortadoğu, Afrika ve Türkiye’de 90 yeni otel açacak

Hilton Ortadoğu, Afrika ve Türkiye’de 90 yeni otel açacak

Hilton’un Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Başkanı Jochem-Jan Sleiffer, bölgedeki yeni otel yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.


Hilton’un Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Başkanı Jochem-Jan Sleiffer, 179 otelden oluşan bölgesel otel portföyüne 5 yıl içerisinde 90 yeni otel daha ekleyeceklerini duyurdu.

Jochem-Jan Sleiffer, "Burası bizim için ilgi çekici bir pazar. Son birkaç yılda gerçekten hızlı bir büyüme yaşandı. Burası, insanların seyahat etmek istediği ve daha fazla otel açabileceğimiz bir pazar." şeklinde konuştu.

Euronews’te yer alan habere göre, 60 yeni otel, Hilton'un bölgedeki en büyük pazarı olan Birleşik Arap Emirlikleri'ni de içinde bulunduran Orta Doğu bölgesinde yer alacak. Halihazırda 33 Hilton otelinin faaliyet gösterdiği Birleşik Arap Emirlikleri'nde 14 otel de yapım aşamasında.

16 otele ev sahipliği yapan Suudi Arabistan ise yapım aşamasındaki 45 otel ile Hilton'un bölgede en hızlı büyüyen pazarı konumunda.

Bu hızlı büyüme beraberinde Orta Doğu, Afrika ve Türkiye'de 24 bin kadar yeni otel odasını getirecek.

"Avrupa bu bölge için her zaman önemli olmuştur. İngiltere, Fransa, İtalya ve Almanya’dan ama özellikle pandemi sonrası Çek Cumhuriyeti ve İsviçre’den çok sayıda ziyaretçi geliyor." diyen Sleiffer ayrıca, Hilton markalarına aşina olan Orta Doğulu gezginlerin Avrupa'yı ziyaret ettiklerinde bu markaları tercih etme olasılıklarının arttığını vurguluyor: "Orta Doğu pazarı Avrupa pazarını da önemli ölçüde besliyor. Bu bölgedeki otellerimizin bu kadar önemli olmasının bir diğer nedeni de insanları diğer markalarımızla da tanıştırmak. Böylece Avrupa’ya seyahat ettiklerinde yine bizimle kalıyorlar." İfadelerini kullandıBu Haber 04.10.2022 - 10:26:17 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.