Hilton'a 700 bin dolar para cezası

Hilton'a 700 bin dolar para cezası
Dünyanın önde gelen otel gruplarından Hilton'a, sanal saldırı sonrası müşterilerini zamanında bilgilendirmediği için 700 bin dolar para cezası verildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

2014 yılının kasım ve 2015 yılının nisan aylarında malware saldırısına uğrayan ve 360 binden fazla müşterisinin hesabı ele geçirilen Hilton Hotels, konuyla ilgili olarak müşterilerini zamanında bilgilendirmediği gerekçesiyle 700 bin dolar para cezasına çarptırıldı. Hilton, birinci saldırının üzerinden 1 yıl, ikinci saldırının üzerinden ise 7 ay geçtikten sonra müşterilerine bilgi vermişti.Soruşturmanın New York ve Vermont eyaletleri tarafından ortak olarak başlatıldığı ve Hilton'un 700 bin dolarlık cezayı bu iki eyalete ödeyeceği kaydedildi.

New York Başsavcısı Eric Schneiderman, Hilton'un insanların kart ve diğer bilgilerini riske attığını belirtti.

Hilton ise 700 bin dolar ceza ödeyerek soruştrmanın kapatılması konusunda yasal mercilerle anlaşmaya gitti. Hilton ile anlaşmayı kabul eden savcılık, 700 bin dolarlık para cezasının yanında, gelecekte yaşanacak ihlalleri zamanında ifşa etme, siber güvenlik ekibini güçlendirme ve kötü niyetli yazılımlara karşı düzenli testler yapma şartını Hilton'a kabul etirdi.


Bu Haber 04.11.2017 - 11:56:12 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.