Hikmet Güveli Bayındır Marriott International Türkiye’nin yönetim kurulu üyesi oldu

Hikmet Güveli Bayındır Marriott International Türkiye’nin yönetim kurulu üyesi oldu

Hikmet Güveli Bayındır, Marriott International Türkiye’nin, Advisory Board Member görevine getirilerek yönetim kurulu üyesi seçildi.


Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Marriott International’ın Türkiye ayağında üst düzey bir atama gerçekleşti. Multi-Property Spa direktörü göreviyle, 2019 yılından bu yana Marriott International Türkiye’ye bağlı olan otellerin spa alanlarından sorumlu olan Hikmet Güveli Bayındır, Spa & Recreation alanında Marriott International Türkiye’nin Advisory Board Member görevine getirilerek yönetim kurulu üyesi seçildi.

Marmara Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde de Halka İlişkiler eğitimi alan Hikmet Güveli Bayındır, Marmara Üniversitesi yıllarında Çırağan Hotel Kempinski ile otelcilik kariyerine adım attı. Spor geçmişinin de etkisiyle otelcilik dünyasında SPA alanına yönelen ve Türkiye’nin önde gelen birçok uluslararası otellerinde farklı disiplinlerde tecrübe edinen Hikmet Güveli Bayındır, Swissotel the Bosphorus Istanbul, Village Park Country Resort & Matsu Spa, Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı, Hyatt Regency Istanbul Ataköy’de önemli başarılara imza attıktan sonra spa alanındaki önemli deneyimleri ile 2019 yılında Marriott International Türkiye bünyesindeki St. Regis Istanbul’a Spa Direktörü olarak atandı, ardından da JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center’ın Multi-Property Spa direktörü görevine getirildi.

Şu an Marriott International Türkiye’nin Advisory Board Member yönetim kurulu üyesi olarak kariyerine devam eden Hikmet Güveli Bayındır, Türkiye’de spa alanının daha da gelişmesi, hamam kültürümüzün uluslararası çapta daha iyi tanınması, bu sektördeki strelizasyon başta olmak üzere disipliner marka yaklaşımının oturarak gelişmesi adına önemli atılımlarıyla tanınıyor. Kadınların iş yaşamında artması yönüyle de tanınan ve görev aldığı alanlarda kadın istihdamlarına değer veren Hikmet Güveli Bayındır, Ukrayna Uluslararası Spa Kurulu’nun profesyonel üyesi… Öğrenmenin ve gelişimin sürekliliğine inanarak ulusal ve uluslararası seminerlerde, eğitimlerde de yer alan Hikmet Güveli Bayındır, Türkiye şampiyonasında madalya kazanan profesyonel bir yüzücü ve su topu oyuncusu; evli ve iki çocuk annesi.Bu Haber 22.02.2022 - 16:33:37 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.