‘Hello Turkiye’

‘Hello Turkiye’
İletişim Başkanlığı ‘Hello Türkiye’ isimli video ile bir kampanya başlattı.

Türkiye tanıtımında uluslararası mecralarda kullanılan Turkey, Türkei, Turquia şeklindeki ifadelerin yerini ‘Türkiye’ alıyor.

İletişim Başkanlığı Türkiye’nin isminin uluslararası mecralarda ‘Türkiye’ olarak daha etkin bir şekilde duyurmak amacıyla 'Hello Türkiye' adlı kampanya başlattı.Türkiye markasını güçlendirme çalışmaları kapsamında hazırlanan kampanya tanıtım videosu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.Tanıtım videosunda, Türkiye'nin farklı yerlerindeki yabancı turistlerin kendi telaffuzlarıyla 'Hello Türkiye' diyerek mesajlarını gönderdiği görüntüler yer aldı. Kampanya ile sosyal medya üzerinden yabancıların Türkiye’nin adının farklı dillerdeki kullanımlarının önüne geçerek, 'Türkiye' ibaresinin kullanımını amaçlanıyor.Bu Haber 13.01.2022 - 16:52:21 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Nizamettin Şen 14.01.2022 - 08:40

    ‘Hello Turkiye’ diye bütün ülkelere kampanya başlatılmış peki sadece İngilizce de Turkey Hindi karşılığı diğer ülkeler herbiri kendi dilinde Türkiye diyor.Ayrıca İngilizce dilinden başka her dil kendine göre Merhaba diyor Hello demiyor ki! Bu çok Amerikancı ilerişim(!)) yaklaşımı olmuş.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.