Hediye Güral Gür: Otel yatırım talebine cevap veremez duruma geldik

Hediye Güral Gür: Otel yatırım talebine cevap veremez duruma geldik

NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, şirketin hedefleri ve yeni yatırım planları ilgili değerlendirmelerde bulundu.


TurizmGüncel

NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, TTYD’nin düzenlediği “Turizm Yatırım Forumu” kapsamındaki ‘Türk Otel Zincirlerinin Başarısı ve Geleceği’ başlıklı panelde NG Hotels’in hizmet anlayışı, yeni yatırım planları ve sektöre ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Çok çalışmamız gerekti”

Bilinmeyen bir destinasyonda başarılı olmanın zorluklarına dikkat çeken Hediye Güral Gür, 60’lı yıllardan beri turizmin içinde olan ailenin 2005 yılında Kütahya’da termal otel yaptığını hatırlattı. Turizmde en iyisini yapmak gibi bir misyonları olduğunu kaydeden Gür, “Türkiye’deki ilk wellness otel sayılabilecek Sapanca’daki yatırımımızı hayata geçirdik. İşimiz çok zordu. Sapanca bilinmeyen bir destinasyondu. Çok çalışmamamız gerekti. Turizm tarafımız vardı ama bilinmeyen bir işe girdiğimiz için destinasyonun tanıtılması, tesisin tanıtılması hepimizin çok vaktini alan bir iş oldu. Ben de o dönemde eşimin işi ve çocuğumun küçük olması nedeniyle yaklaşık 2 sene otelde yaşadım. İkramdan temizliğe her şeyle ilgilenme fırsatı buldum. İşletmeci gözü ayrı bir şey ama bir kadının tesiste olması detaycılık anlamında bize o dönemde çok şey kattı.” ifadelerini kullandı.

“Bodrum’daki yeni proje için hazırlık yapıyoruz”

Bodrum’daki yeni projeleri için hazırlık yaptıklarını açıklayan Gür, “Bir yandan işi öğrendik, bir yandan yeni yatırım düşünmeye başladık ve Afyon yatırımı geldi. Yıl boyu hizmet verdiğimiz için ekibin bizimle çalışmak konusunda güveni vardı. Güneydeki tesislerden en büyük farkımız bu oldu. Bizim en önemli kriterimiz personelimize yatırım. Yıl boyu sürekli eğitim verdik. Çünkü misafir ve personel arasında güçlü bir bağ var. Şu anda tesisimizde yüzde 46 oranında tekrar misafirimiz var. ‘Başka bir tesis yapar mıyız?’ diye konuşurken gelen talebe cevap veremez duruma düştük. Sapanca da ikinci tesis yapmaya karar verdik. Yeni yatırım olmaz derken Antalya’daki tesis geldi. Şimdi Bodrumda yeni bir proje hazırlığımız var. Çok yakında onun da duyurusunu yapacağız” dedi.

“Misafiri ne kadar mutlu ederseniz o kadar başarılı olursunuz”

Hediye Güral Gür konuşmasının devamında şu noktaların altını çizdi;

Misafirlerimizden her zaman yeni şeyler öğreniyoruz. Misafirlerden aldığımız geri bildirimler bizim için çok önemli. Onlardan uygulanabilecek fikirler gelirse uygulamaya geçirmeye çalışıyoruz. Bununla birlikte bize olan güvenleri artıyor. Gastronomi onlar için önemli konulardan bir tanesi. Otelinizi isterseniz altınla kaplayın. İlk günden sonra o görselliğin önemi kalmıyor. Önemli olan sizden aldığı hizmet ve enerji oluyor. O yüzde karşılamadan uğurlamaya kadar misafiri ne kadar mutlu ederseniz o kadar başarılı oluyorsunuz.

“Eğer siz iyiyi sunuyorsanız onlar da iyiyi paylaşmak istiyor”

Hepimizin otellerinde alakart restoranlar var. Misafirin cebinden nasıl daha fazla alabiliriz onun peşindeyiz. Gastronominin önemi burada devreye giriyor. Müşteri restoranınızda gereken neyse cebinden ödüyor ve o deneyimi yaşıyor. Sosyal medya da çok önemli bu konuda. İnsanlar anlık paylaşımlarla ‘ne yedim, neredeyim’ diye paylaşım yapmak istiyorlar. Eğer siz iyiyi sunuyorsanız onlar da iyiyi paylaşmak istiyorlar.

“Gençler gelecekteki misafirlerimiz”

Gençler bizim gelecekteki misafirlerimiz. Yeni yatırımlarımız öncesinde biz bir odak grubu oluşturduk. Bu grubun içerisinde iş dünyasından, çocuklardan, her yaş kesiminden insanlar var. Otellerimizi yaparken de bu odak gruplarını ele aldık. Dolayısıyla başarı en iyisini ben yaparım deyince gelmiyor.”Bu Haber 20.05.2022 - 19:53:16 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Yeni otel yatırımlarına hayır.

    yusuf ankaralı 21.05.2022 - 12:12

    Türk tuizmi mal ve hizmetini değerinde satamıyor,siz hala yeni yatırım diyorsunuz,Küresel ısınma artan gıda fiyatlarını Düsünüyormusunuz,Havuzu dolduracak çamaşırı Yıkayacak,çimi sulayacak suyu 10 yıl sonra nereden bulacaksınız? Gücünüz varsa tüketim üzerine değil üretim ,teknoloji üzerine yatırımlar Düşünün,Havadaki buluttan nem kapan turizm sektörüne bu saatten sonra yeni beton ekleyip ülke kaynaklarını ve Doğayı yok etmeyin.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.