Hamit Kuk: Şubattan sonra satışlar daha da hızlanacak

Hamit Kuk: Şubattan sonra satışlar daha da hızlanacak
TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Kuk, her şeyin yolunda gitmesi durumunda Almanya pazarında rezervasyonların şubat ayında daha da hızlanacağını söyledi.

“Ne olacağını bilemedikleri için biraz yavaş hareket ediyorlar”

Bütün olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin Almanya turizm pazarında popülaritesini koruduğunu belirten TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Kuk, “Erken rezervasyon dönemi 1 Kasım’da başlamıştı. Avrupa’da Omicron varyantının kasıp kavurduğu ve şartların çok olumsuz olduğu bir dönemde Türkiye’nin hala satışlarda önlerde olması bizi sevindiriyor. Bu satışlar normal sezonda daha yüksek seviyede seyrediyordu ama şu anda Omicron varyantının verdiği motivasyonsuzlukla insanlar ne olacağını bilemedikleri için biraz daha yavaş hareket ediyorlar.” dedi.

“Şubattan sonra satışlar daha hızlanır”

Ocak ayı satışlarının kasım ve aralık ayındaki satışlardan daha iyi olduğunu ifade eden Hamit Kuk, “Eğer her şey normale dönerse şubattan sonra satışların çok daha hızlanacağını, nisan sonuna kadar erken rezervasyonun devam edeceğini düşünüyorum Avrupa pazarı açısından. Bu hepimiz için sevindirici. Çünkü biz Avrupalıları özledik. Onlar da Türkiye’de tatil yapmayı özledi. Dolayısıyla iyi bir karşılaşma olacak hepimiz için.” diye konuştu.

“Misafir ödediği paranın karşılığını alacağını biliyor”

Türkiye fiyat kalite dengesi açısından diğer rakiplerinden çok önde olduğunu hatırlatan Hamit Kuk, şöyle devam etti:

“Bir müşteri ödediği paranın karşılığını alacağını çok iyi biliyor. Çok iyi hizmet veriyoruz, kaliteli tesislerimiz var. Doğal güzelliklerimizi anlatmaya gerek yok, dünyanın en fazla antik kentinin bulunduğu coğrafyadayız. Güvenli turizm sertifikası bütün ülkelerde uygulanıyor ama Türkiye’de daha büyük özen ve disiplinle uygulanıyor. Bütün bunları bir araya getirdiğimizde tercih edilen ülke konumunda oluyoruz.”Bu Haber 11.01.2022 - 10:33:59 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.