Hakan Saatçioğlu: Zarar ediyoruz! 

Hakan Saatçioğlu: Zarar ediyoruz! 
POYD Başkanı Hakan Saatçioğlu, Antalya’daki açık otellerin zarar ettiğini söyledi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneğinin (POYD) aylık yemekli toplantısında konuşan derneğin yönetim kurulu başkanı Hakan Saatçioğlu,2024 sezonunun 2023’ten daha iyi olacağını, yeni sezona ilişkin artış beklentilerinin ise yüzde 5-8 bandında olduğunu ifade etti.

“Asgari ücret dolar bazında son 15 yılın en yüksek seviyesinde”

Otellerin için önemli bir konu olan asgari ücretin bir önceki yıla kıyasla yüzde 49 artışla 17 bin liraya yükseldiğini anlatan Saatçıoğlu, asgari ücretin 578 dolarla son 15 yılın en yüksek rakamı olduğunu kaydetti.  

Gerek gelir gerekse turist konusunda hedeflenen rakamlara ulaşıldığını dile getiren Saatçioğlu, salgın döneminde çok sayıda kalifiyeli elemanı kaybettiklerini, ancak bu konuda bir toparlanma aşamasında olduklarını bildirdi.

“Zarar ediyoruz ama bunu göğüsleyeceğiz”

Ocak- Nisan döneminde açık olan tesislerin kur baskısından dolayı zor günler yaşadığını ve zarar ettiğini söyleyen POYD Başkanı “Açık olmamıza, dolulukların yüzde 50-60’lara ulaşmasına rağmen zarar ediyoruz. Ancak bu zararı hepimiz göğüsleyeceğiz. Pandemide gerçekten hata yaptık. Personelimizin çoğunu kaybettik. Bu yüzden personelimizi tekrar toplamak için bu fedakârlıklarda bulunmamız gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.


Bu Haber 19.01.2024 - 08:51:01 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Mehmet Küçüktaskin 21.01.2024 - 03:16

    Sayın başkanım şu günübirlik kiralama olayına bir çare bulunursa bence otellerin kış sezonu misafir sayıları da yükselir bilhassa Antalya da çok oluyor

  • hemen istifa edin

    By Turizmci 20.01.2024 - 07:01

    % 50, % 60 doluluğa rağmen hala zarar ediyoruz diyorsanız Lütfen bu işi sektörü hemen bırakın. Kaldı ki sezonda net kazancınızı sorgulamıyoruz. Asgari ücretten bahsediyorsunuz ama kur farkından dolayı artan gelirinizi cironuzu hesaba katmıyorsunuz. Sizler turizmci yönetici değil elini ovuşturan klasik patron yalakalarısınız...

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.