Hakan Ateş'in Moskova’daki 'ruble' açıklaması Rusya'da geniş yankı buldu

Hakan Ateş'in Moskova’daki 'ruble' açıklaması Rusya'da geniş yankı buldu
Moskova’da düzenlenen bir etkinlikte konuşan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Rusya vatandaşlarının Türkiye’deki ödemelerini ruble ile yapabilecekleri bir sistemi başlatacaklarını açıkladı. Ateş’in açıklamaları Rusya’da geniş yankı bulurken, devletin resmi yayın organı olan Rossiyskaya Gazeta dahil, önde gelen gazetelerde haber ön plana çıktı.


Moskova'da düzenlenen bir etkinlikte konuşan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Türkiye ve Rusya’nın pek çok alanda birbirini  başarıyla tamamlayan iki ülke olduğunu vurguladı.  Ateş, dostluk ve iş birliğini daha da geliştirmenin önemine vurgu yaparken, “Ortak tarihimizde Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkiler ne zaman iyi olduysa, iki ülkenin vatandaşları da mutlu olmuştur. İlişkilerde kötü bir şey olursa, iki halk da bundan olumsuz etkilenir. Biz, iyi şeyleri artırmak, işbirliğini geliştirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

RUBLEYLE ÖDEME ÖNCE TURİZM VE TARIMDA

TürkRus'ta yer alan habere göre, Hakan Ateş konuşmasında, Sberbank’ın Denizbank kanalıyla, Türkiye’de Rusya vatandaşlarının ödemelerini ruble ile yapabilecekleri bir sistemi hayata geçireceğini duyurdu. Ateş, ilk etapta turizm ve tarım alanında başlanacak bu uygulama ile Rusya vatandaşlarının tüm ödeme ve ATM’lerdeki bankacılık operasyonlarında ruble kullanmalarına imkan sağlanacağını vurguladı.

Hakan Ateş, bu sistem çerçevesinde ayrıca Rusya’da şu an ruble ile Türkiye turlarının satışına başlandığını da vurguladı.

RUS BASININDA GENİŞ YER BULDU

Sberbank bünyesindeki Denizbank’ın, ticarette ruble ve lira ile ödemelerin yaygınlaştırılması çabalarının sürdüğü bir dönemde yaptığı açıkalama ise Rusya’da geniş yankı yarattı.

Denizbank Genel Müdürü Ateş’in açıklamarını bazı Rus yayın organları şöyle duyurdu:

Rossiyskaya Gazeta: “Sberbank Türkiye’de ruble ile ödeme sistemini başlatıyor. Bu uygulamayı Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş Moskova’da duyurdu.”

RİA Novosti: “Rus turistler Türkiye’de ödemelerini ruble ile yapabilecek.”

Echo Moskvı: “Sberbank ve Türkiye’deki bankası Denizbank, turizm ve tarım sektörlerinde ödemelerin ruble ile yapılacağı sistem planlıyor”

Rosbalt ajansı: “Sberbank’tan Rus turistlere Türkiye’de ödemelerini ruble ile yapma imkanı”


Bu Haber 29.01.2017 - 10:46:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.