GETOB'dan kınama mesajı

GETOB'dan kınama mesajı
Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) bir açıklama yaparak, geçtiğimiz günlerde bir İngiliz turistin bıçaklı saldırıya uğramasını kınadı.

 
Bildiride şu konulara yer verildi:

"Dünya genelinde binlerce Tatil destinasyonu arasından bölgemizin tercih edilmesi adına çeşitli ülkelerde yaptığımız tanıtım çalışmaları ve görüşmelerimizde sadece Otellerimizi değil, Pırıl Pırıl Denizimizi, Zümrüt yeşili Ormanlarımızı, Doğal Güzelliklerimizi, Kültürümüzü, Kale’mizi, Çarşı’mızı, Restaurant’larımızı, Eğlence yerlerimizi, Alternatif turizm faaliyetlerin yapılabildiğini, kısacası bölgemizin sahip olduğu tüm değerlerimizi bıkmadan usanmadan sabırla anlatarak, tatil için bölgemizin tercih edilmesini sağlamak üzere emek yoğun çalışarak ve kendi kaynaklarımızdan oluşturduğumuz büyük bütçelerle günlerce ve haftalarca uğraştığımız herkes tarafından bilinen gerçektir.

Konaklama sektörü temsilcileri olarak bizler milyonlarca dolar harcayarak yaptığımız yatırımlarımızla bölge olarak turizmde hak ettiğimiz seviyelere ulaşmak, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine olumlu katkı koymak, istihdam yaratmak,  döviz girdisi sağlamak ve sürdürülebilir turizm için müşteri memnuniyetini üst seviyelerde tutabilmek amacıyla Genel Müdüründen, bahçıvanına kadar tüm personellerimizle gece gündüz çalışmaktayız. 

Özveriyle çalışan ve yaptığı işin sürekliliğinin olması için çaba sarf eden tüm meslek gruplarının yetkilileri ve çalışanlarının bildiği üzere, bir işletmenin veya müessesenin tanınması, bilinmesi ve güvenilir olması kolay elde edilecek bir husus olmamakla birlikte, ulaşılan seviyenin korunması çok daha da zordur. 

Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Valiliğimiz, Belediyelerimizin yanı sıra, MARTAB gibi kurumsal kimliğe sahip kuruluşların desteği, ilgili acentelerin, konaklama işletmelerin ve değerli halkımızın katkısıyla Turizmde Ülkemizin ve Bölgemizin önde gelen destinasyonlarının başında gelen Marmaris’imizde yerli ve yabancı turistlere karşı yapılan her türlü saldırı ve çirkin olaylarının faillerini nefretle ve şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz.

Bu olayı sadece Callum Eric Peter Copson’a karşı yapılmış adi bir eylem olarak değil, bölgemiz ve ülkemiz turizmine, itibarına ve imajına karşı yapılmış bir saldırı, dürüst çalışan işyerlerine ihanet olarak nitelendiriyoruz. 

İnsan hayatı hiçbir değerle kıyaslanmayacak kadar önemlidir. Hele hele mekânına gelen ve “Velinimetimdir” dediği müşterisine bıçakla saldıracak kadar cahil, bilinçsiz ve gözü dönmüş bir esnafın varlığından tüm Marmaris halkı gibi konaklama sektörü temsilcileri olarak bizler utanç duyuyoruz.

Turizmde haklı gururumuz Marmaris’imizin adını, imajını ve itibarını lekelemeye kimsenin hakkı yoktur.

Bir kötünün yüzünden tüm Marmaris zan altında kalmamalıdır. Bundan sonra bu tür olaylar yaşanmaması için öncelikle ilgili odaların yetkililerini ve tüm sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini bu olayları yapan insanlıktan nasibini almamış kişileri lanetlemeye ve içlerinden ayıklamaya davet ediyoruz. 

Dileriz; 20 yaşındaki İngiliz Callum Eric Peter Copson, bir an önce sağlığına kavuşur, dileriz olayın faili en ağır cezaya çarptırılır ve dileriz ki bir daha böyle elim olaylar yaşanmaz.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz."
 
 


Bu Haber 25.06.2014 - 15:48:41 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.