Gerilim tırmanıyor: Her yerde vuracağız!

Gerilim tırmanıyor: Her yerde vuracağız!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’de bulunan Türk askerlerine saldırı düzenlenmesi durumunda, Soçi mutabakatına bağlı kalmadan Suriye ordusunu her yerde vuracaklarını söyledi.

Erdoğan’ın partisinin grup toplantısına yaptığı konuşma, Türkiye-Suriye (ve Rusya) arasındaki gerilimin daha da tırmanacağının işaretini verdi.

''Bugünden itibaren askerlerimize yönelecek olası bir saldırı olursa Soçi mutabakatı sınırları dışında da rejimi her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum" diyen Erdoğan, Suriye ordu güçlerini şubat ayı sonuna kadar Türkiye’nin Suriye içindeki gözlem noktalarının gerisine çıkarmakta kararlı olduklarını söyledi. Erdoğan, ‘’Bunun için karada ve havada her ne gerekiyorsa çekinmeden, tereddüt etmeden, hiçbir oyalamaya meydan vermeden bunu yapacağız.’’ dedi.

Erdoğan konuşmasının devamında, ‘’İdlib'de sivil yerleşim yerlerini vuran hava araçları, artık eskisi gibi rahat hareket edemeyeceklerdir. Bu süreçte gözlem noktalarındaki veya diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde idlib’te Soçi muhtırası ile sınırlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.Bu Haber 12.02.2020 - 12:05:57 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.