Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü binası 5 yıldızlı otel oluyor

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü binası 5 yıldızlı otel oluyor

Ankara-Ulus'ta bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne (ABB) ait binanın yap-işlet-devret modeliyle 5 yıldızlı otele dönüştürülmesi planlanıyor. Şu anda atıl halde bulunan Gençlik Spor Genel Müdürlüğü binası, Koruma Kurulu’ndan onay çıkarsa, yap-işlet-devret modeliyle 25 yıl süreliğine ihale edilecek.


Koruma Kurulunun onayı gerekiyor

Hürriyet'ten Murat Yılmaz'ın haberine göre, ABB'ye ait binanın otel ve konaklama tesisi haline getirilmesi için ABB Meclisi, daha önce oy birliğiyle onay vermişti. Binanın otele çevrilmesine ilişkin talep, Ankara 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na sunuldu. ABB Kültür ve Tabiat Varlıkları Dairesi Başkanlığı tarafından işlemleri yürütülen bina, Koruma Kurulu’ndan onay çıkarsa, yap-işlet-devret modeliyle 25 yıl süreliğine ihale edilecek.

Beş yıldızlı otel olması hedefleniyor

ABB’ye gelir sağlaması da amaçlanan binanın 5 yıldızlı otel olarak değerlendirilmesi gündemde. Konumu itibarıyla iyi bir noktada olan otelin Ulus bölgesine daha da cazibe katması hedefleniyor. ABB’nin Gençlik Spor Genel Müdürlüğü binasının yanı sıra hemen yan taraftaki Anafartalar Çarşısı ile Ulus İşhanı için de cephe yenileme projesi bulunuyor. Cephe projesinin Koruma Kurulu’nca onaylandığı, uygulamasının yapılacağı öğrenildi.Bu Haber 02.02.2021 - 09:39:44 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • EBRU TÜFEKÇİ 02.02.2021 - 03:47

    TARİHİ ULUS MEYDANI TARİHİ GÖRÜNTÜSÜ MUHAFAZA EDİLEREK ESKİ MECLİS BİNASI VE DEVLET KONUK EVİ DOKUSUNDA BİR YAPIYA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ ATMOSFER OLARAK ANKARA'YA ŞIK BİR ANLAM KATAR.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.