Galataport’a 230 kruvaziyer gemisi rezervasyon yaptı

Galataport’a 230 kruvaziyer gemisi rezervasyon yaptı
2020 yılının nisan ayında faaliyete geçmesi beklenen Galataport Limanı'na, şu ana kadar 230 kruvaziyer gemisinin rezervasyon yaptığı belirtildi.

Sabah'tan Pınar Çelik'in haberine göre, Doğuş Grubu ile Bilgili Holding ortaklığında yapılan Galataport İstanbul şimdiden ciddi sayıda rezervasyon almayı başardı.

İlk kruvaziyer gemisinin nisanda limana yanaşacağını söyleyen Galataport İstanbul Genel Müdürü Erdem Tavas, "2020 için 60, 2021 için ise 170 rezervasyon aldık. Bunlar yeni açılacak bir liman için önemli rakamlar. Sadece kruvaziyer yolcusu olarak 1.5 milyon turist beklentimiz var. Toplamda 7 milyon turist ve 25 milyon ziyaretçi bekliyoruz" dedi.

Projenin tamamen Karaköy semtinin ticaretini canlandırmaya yönelik düzenlendiğini belirten Tavas, şunları kaydetti:

"Proje ticarete adanmış durumda. 43 bin metrekare ofis alanı ve 51 bin metrekare perakende alanı var. Dünyada sadece 10 tane olan Peninsula Otel, yatırımcı olarak geliyor. 300 milyon euroluk otelin 150 milyonluk kısmını karşıladılar. Yerli ve yabancı markalar, yeni konseptleriyle bu projede yer alacak."Bu Haber 07.12.2019 - 10:54:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.