FTI’ın Türkiye’deki otelleri konkordato ilan etti 

FTI’ın Türkiye’deki otelleri konkordato ilan etti 
İflas eden Alman tur operatörü FTI’ın Türkiye’deki otelcilik şirketi MP Hotels konkordato ilan etti.

On binlerce müşterisi tatildeyken  iflas başvurusunda bulunan Alman tur operatörü FTI’ın Türkiye’deki otelcilik şirketi MP Hotel Management Turizm İnşaat Yatırım A.Ş. (MP Hotel), şirketin iflasının ardından bir açıklama yaparak iflastan etkilenmediğini, operasyonlarına aynı şekilde devam edeceğini bildirmişti.

MP Hotels ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye’de ikisi kendi mülkü olmak üzere 11 otelle faaliyet gösteren MP Hotels’in konkordato ilan ettiği öğrenildi. 

MP Hotels’in işlettiği otellerden Mares Otel’in sahibi Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

17.10.2016 tarihli Kira Sözleşmesi kapsamında Mares Otel'de kiracı olarak faaliyet göstermekte olan MP Hotel Management Turizm İnşaat Yatırım A.Ş. ("MP Hotel") tarafından şirketimize iletilen elektronik posta mesajında; konkordato talebinde bulunulduğu ve bu talebe ilişkin olarak ANTALYA 3. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ'nin 2024/441 E. Sayılı dosyası marifetiyle MP Hotel hakkında 13.06.2024 tarihinden başlamak üzere 3 ay süre ile geçici mühlet kararı verildiği belirtilmiştir. Halihazırda kiracımız MP Hotel‘in Mares Otel'deki faaliyetleri devam etmekte olup, kira sözleşmesi çerçevesinde kira bedeli peşin tahsil edilmiştir. Kira sözleşmesi kapsamında Şirketimiz tarafından davaya müdahale talebinde bulunulacaktır. Sözleşme kapsamında şirketimizin tüm hakları değerlendirilecek olup, konuyla ilgili gelişmeler yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.


Bu Haber 14.06.2024 - 11:11:38 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
 • SAYIN ERKAN DEMİR

  ORKUN YILDIRIM 20.06.2024 - 03:51

  MERHABA ERKAN BEY, FİRMADAN ALACAĞIMIZ MEVCUT ŞİRKET VEKİLİYİM SİZİNLE NASIL İLETİŞİME GEÇEBİLİRİZ

 • Beklenen Son

  erkan demir 14.06.2024 - 10:46

  Kendi firmalarının içini boşaltıp, sonra da Mısırlıya devreden iki piyayasaya çıkmış otelleri bize verin diyor mülk sahiplerine şimdi. Sadece Türkiyede değil Yunanistanda da büyük yıkıma yol açtılar. Birde bunların meşhur ceo su daha geçen gün biz ayaktayız açıklaması yapmadı mı? Nerede şimdi kendisi? Yunanistan ceo su gibi sırra kadem mi bastı acaba?

 • 14.06.2024 - 08:43

  Acın emeklilere kamuya uygun fiyata buraları tatlısıyla türlüsüyle icecegiyle 20_ 30 çeşit yiyecek olsun yeter çokluğu müsriflik zaten bir sürü kadro fazlalığı var çoğu kurumlarda kendi imkanlarıyla görev almak isteyenlere ailesiyle birlikte bir haftada tatil imkanı verin alin size kaynak yolluk harcirahsiz yapın görevlendirmeleri ailesi ile tatil ikramiye gibi dusunsunler

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.