Four Seasons'ın kurucusundan Türkiye ve şirkete ilişkin açıklamalar

Four Seasons'ın kurucusundan Türkiye ve şirkete ilişkin açıklamalar
Four Seasons Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Isadore Sharp, Hürriyet yazarı Vahap Munyar'a konuştu.


Kanada merkezli dünyaca ünlü otel zinciri markası Four Seasons'un Yönetim Kurulu Başkanı Isadore Sharp, Türkiye ve Four Seasons ile ilgili Vahap Munyar'a değelendirmelerde bulundu. Türkiye'yi tanıtmya devam ettiklerini kaydeden Sharp, ''Siz de elinizde olanı gerçekçi şekilde tanıtmaya bakın. Turisti kandıramazsınız. Turiste ülkenizin neden cazip olduğunu iyi anlatın.'' dedi.

Four Seasons'ın İstanbul'a İstanbul'un da Four Seasons'a değer kattığını ifade eden Sharp, ''İstanbul'da iki otel kazandık ve başarılı olduk.'' şeklinde konuştu.''AKUT ÇALIŞMA ORTAMI YA DA SOKAKTA ASKER YOKSA SEYAHATİMİ ERTELEMEM''

Isadore Sharp, Munyar'ın, ''Bazı uluslararası firmaların üst düzey yetkilileri Türkiye ziyaretini erteliyor. Siz tereddüt yaşadınız mı?'' şeklindeki sorusuna ise, ''Akut çalışma ortamında, sokakta asker varsa seyahatimi ertelerim. Bunu yaptım da. Ancak, bugün seyahati ertelemem söz konusu olamazdı. Ayrıca, Türkiye’de Four Seasons için çalışan personel var. Onlar buradayken, 'Ben gelmiyorum' diyemem.'' yanıtını verdi.

''OTEL YATIRIMI UZUN VADELİ İŞ''

Otel yatırımlarının uzun vadeli işler olduğuna işaret eden Sharp, ''Otel yatırımı 50-100 yıllık dönemlere bakılarak yapılır. Kısa süreli olumsuzluklar bu yatırımları etkilemez. Ayrıca iş hayatının içinde iyi ve kötü zamanlar olabilir.'' değerlendirmesinde bulundu.

''TÜRKİYE'Yİ TANITMAYI SÜRDÜRÜYORUZ''

Türkiye’nin turizm için çok cazip tarihi, kültürel varlıklara sahip olduğuna işaret eden Isadore Sharp, ''Biz Four Seasons olarak Türkiye’yi tanıtmayı sürdürüyoruz. Siz de elinizde olanı gerçekçi şekilde tanıtmaya bakın. Turisti kandıramazsınız. Turiste ülkenizin neden cazip olduğunu iyi anlatın.'' dedi.

ŞİRKETİN İKİ BÜYÜK ORTAĞI TALAL VE GATES

Four Seasons hisselerinin yüzde 47.5'inin geçtiğimiz günlerde tutuklanan Suudi milyarder El Velid Bin Talal'a, yüzde 47.5'inin Bill Gates'e ve yüzde 5'inin kendisine ait olduğunu açılayan Idasore Sharp, ''Şirketim benim kontrolümde ve halka açıktı. Bana bir şey olması durumunda ailem farklı bir yola gitmek zorunda kalabilirdi. Kaçınılmaz duruma karşı erken davrandım. El Velid, Bill Gates’le de iyi tanışıyordu. Görüşüp, ortaklık konusunda yol aldık. Yönetim Kurulu Başkanı olarak şirkette etkili rolümün sürmesi gerekiyordu. Değişim böyle ilerlemeliydi.'' açıklamasında bulundu.
Bu Haber 16.11.2017 - 10:47:15 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.