Foça Tatil Köyü 49 yıllığına ihaleye çıkarıldı

Foça Tatil Köyü 49 yıllığına ihaleye çıkarıldı
İzmir’in Foça ilçesinde bulunan Foça Tatil Köyü, 49 yıllığına ihaleye çıkarıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, İzmir’in Foça ilçesine bağlı İsmetpaşa Mahallesinde bulunan Foça Tatil Köyü (Eski Club Med) taşınmazları ile bu taşınmazlar üzerinde bulunan tesis, bina ve müştemilatı, bir bütün halinde 49 yıl süreyle “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemiyle özelleştirecek.

Geçici teminat bedeli 3 milyon TL

Resmi Gazete’de yer alan ilana göre, Foça Tatil Köyü’nün 49 yıllığına işletme hakkının verilmesi ihalesi, kapalı zarfla teklif alma ve pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale için herhangi bir muhammen bedel açıklanmazken, geçici teminat tutarı 3 milyon lira olarak belirlendi. İhaleye son teklif verme tarihi ise 20 Nisan 2021, ihalenin şartname bedeli ise 2 bin 500 TL.

Ödeme peşin veya vadeli olacak

Her türlü resim, vergi, harç ve KDV'den muaf olan ihaleyi kazanan şirket, ödemeyi peşin veya vadeli olarak yapabilecek. Vadeli ödeme seçeneğinde bedelin yüzde 30'u peşin, kalan kısmı ise 12 ayda bir ödeme yapmak kaydıyşa 48 ayda ödenebilecek. Vadeye bağlanan bedele yıllık yüzde 15 faiz uygulanacak.

2005 yılından bu yana kapalı

1967’de hizmete açılan Fransız Tatil Köyü ülke turizmi için hem tarihi hem de sembolik bir öneme sahip. Tatil Köyü, 2005 yılından bu yana kapalı bulunuyor.Bu Haber 11.02.2021 - 09:00:51 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.