Firuz Bağlıkaya: Turizmcilerin eli güçlendi

Firuz Bağlıkaya: Turizmcilerin eli güçlendi

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, yükselen döviz kurunun rekabette avantaj sağlama konusunda turizmcilerin elini kuvvetlendireceğini belirtti.


Türkiye’nin döviz kurunu basıklamayı bırakmasının ardından dolar 23,50, euro ise 25,50 seviyesine yükseldi. Uzun süredir maliyetlerin döviz kurunun üzerinde arttığı turizm sektörü ise dövizin yükselmesinden memnun.

Konuyla ilgili Sputnik’e açıklama yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya “Türk Lirası’nın uzun bir süre boyunca döviz kurları karşısında sabit bir seyir izlemesi, sektörümüz üzerinde enflasyon nedeniyle oluşan maliyet baskısını artırmıştı. Gelirleri döviz bazında olan ancak artan enflasyon nedeniyle maliyetleri yükselen turizmcilerimiz için bu durum fiyatlama konusunda sıkıntı oluşturuyordu. Bu bakımdan son dönemde döviz kurunun rekabette avantaj sağlamak konusunda turizmcilerimizin elini kuvvetlendirecek unsurlar arasında yer aldığını ifade edebiliriz. Bunun da turizm hareketlerine olumlu yansımasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.Bu Haber 14.06.2023 - 13:43:52 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.