Fettah Tamince’nin turizm projesinin içine Erdoğan Müzesi kuruluyor

Fettah Tamince’nin turizm projesinin içine Erdoğan Müzesi kuruluyor

Fettah Tamince’nin Haliç Tersanesi’nde yürüttüğü Tersane İstanbul projesinin içine bir tane de Recep Tayyip Erdoğan Müzesi yapılacağı belirtiliyor.


Rixos Otellerinin kurucusu Fettah Tamince’nin İstanbul-Haliç’te yapımına devam ettiği Tersane İstanbul projesinin içinde bir tane de Recep Tayyip Erdoğan Müzesi yapılacak.

T24’ten Murat Sabuncu’nun haberine göre, müzeyi iktidara yakın Outdoor Factory (Açıkhava Fabrikası) yapacak. 2010 yılında kurulan şirketin tema park sektöründe faaliyet gösterdiğini belirten Sabuncu, seçim öncesine yetiştirilmeye çalışılan müzede Erdoğan'ın çocukluğundan futbolculuk yaşamına siyaset öncesi ile özellikle siyasi hayatı boyunca yaşadıklarının, öne çıkan sözlerinin yer alacağını kaydetti.

Müzede ayrıca, başta eşi Emine Erdoğan olmak üzere aile fertlerine de yer veriliyor. Müzede fotoğraflar, videolar, duvarlara ve binanın dışına yansıtılacak özel efektlerle, projeksiyon ve hologram tekniklerinin de kullanıldığı bir hazırlık yapılıyor.

Recep Tayyip Erdoğan Müzesi

Haliç kıyısındaki bu büyük alanda konuttan konferans merkezine pek çok yapı inşa edildiğini ve buranın sahibinin Fettah Tamince olduğunu kaydeden Sabuncu “Kendisinin Fethullah Gülen ile yakın ilişkisi var. 2004 yılında "Gülen idolüm" demiş, 17-25 Aralık süreci sonrası Zaman gazetesine ortak olmuş, Bank Asya'ya para yatırmış, bu konuların ayrı ayrı her biri sıradan insanlar için tutuklama ve yıllarca ceza konusu olmuşken o beraat etmiş bir isim. Hakkında açılan soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 10 Mayıs 2018'de verdiği takipsizlik kararıyla kapandı. Kovuşturmaya gerek yoktur, diyen savcı İsmet Bozkurt ilerleyen günlerde davalarda kurduğu 'etik dışı ilişkiler' nedeniyle HSK tarafından meslekten men edildi.” diye yazdı.Bu Haber 11.01.2023 - 09:04:01 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.