Fettah Tamince’den İstanbul açıklaması: Üzülüyorum, kahroluyorum!

Fettah Tamince’den İstanbul açıklaması: Üzülüyorum, kahroluyorum!
Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Fettah Tamince, şirketin İstanbul’da temelini attığı Tersane İstanbul, şirket bünyesindeki otellerle ilgili büyüme planları ve 2019 sezonuna ilişkin beklentilerini TurizmGüncel’e değerlendirdi.

TurizmGüncel

Türkiye’yi bu yıl çok iyi bir sezonun beklediğini belirten Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, ‘’Turizm sektörü çok dinamik. Sahip olduğumuz markalar işinin zirvesinde. Dolayısıyla Türkiye parlayan yıldız.’’ ifadelerini kullandı.

"İYİ BİR YIL, İNŞALLAH BİR SÜRPRİZ YAŞAMAYIZ"

ITB Berlin Fuarı'ndan önceki iki gün boyunca Almanya’da yatırım zirvesine katıldığını belirten Tamince, "Orada yatırımcıların  Türkiye’ye dönük bakış açılarını gözlemledik. Türkiye'ye, özellikle de turizm alanında yatırım yapma konusunda son derece iştahlı olduklarını gördük. Dolayısıyla iyi bir yıl geçireceğimizi söyleyebiliriz. İnşallah bir sürpriz yaşamayız ve Türkiye çıtasını daha yukarı taşırız.’’ dedi.

"RIXOS OLARAK 2015 SEVİYESİNİ GEÇEN YIL GEÇTİK"

Türkiye’nin tarihi, coğrafyası, mutfağı, genç nüfusu ve markalarıyla dünya turizminin göz bebeği olduğunu söyleyen Fettah Tamince, Türkiye’nin 2019 sezonunda 2015 seviyelerine ulaşıp ulaşamayacağı konusundaki soruya ise şu yanıtı verdi:

"Biz Rixos Otelleri olarak dolulukta da fiyatta da 2015 seviyesinin üstündeyiz. 2015 ve 2016 yıllarında Türkiye’de sıkıntılar yaşandı, ancak aynı yıllar Rixos’un tüm dünyada büyüdüğü yıllar oldu. Markanın itibarı, markaya olan güven ve Rixos’un oluşturduğu potansiyel Rixos’a çok büyük bir artı değer getiriyor."

"İSTANBUL İÇİN ÜZÜLÜYORUM, KAHROLUYORUM"

İstanbul-Haliç’te temelini attığı Tersane İstanbul Projesi ile ilgili de değerlendirme yapan Tamince, ‘’İstanbul dünyanın en önemli ve en değerli turizm şehri. Ben İstanbul’u dünyanın bir numaralı, iki numaralı turizm şehri olarak görmediğim, göremediğim için üzülüyorum, kahroluyorum. İstanbul şu anda hak etmediği fiyatlarla ve doluluklarla giden bir şehir. İstanbul’a kazandıracağımız yeni ürünle 500 bin-1 milyon fazladan turist getirmeyi hedefliyoruz. İstanbul’a kazandıracağımız ürün Land of Legends’dan çok daha değerli bir ürün olacak. Biliyorsunuz, Land of Legends’ı biz bataklığa yaptık. Haliç ise 8 bin yıl boyunca dünyanın en önemli tarihi, ticaret ve kültür merkezlerinden biri olmuş. Oraya önemli bir vizyon koyduk. Tarih ile geleceği buluşturuyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Projenin ilk etabını 2020 yılının kasım ayında hizmete açmayı planladıkları bilgisini veren Tamince, İstanbul’a ikinci rönesansını yaşatmayı hedeflediklerini söyledi.

"2025’TE 100 OTELE ULAŞACAĞIZ"

Rixos'un uzun vadeli hedefleriyle ilgili de açıklama yapan Tamince, ‘’Bizim hedefimiz çok net. 2025 yılında 30 ülkede 100 tesise ulaşmayı hedefliyoruz. Asya-Pasifik’te, Ortadoğu’da, olmamız gereken her yerde kendi konseptimiz ve farklılığımızla büyüyoruz.’’ dedi.


Bu Haber 13.03.2019 - 15:24:03 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • ahmet sensoy - 14.03.2019 - 02:38

    Bodrum Rixos a gittim berbatti, agzina kadar arap dolu , servis bitik , personle toplama, bence 75 otel acmadan eldekileri kaybetmeyinde...

  • mustafa doğru - 14.03.2019 - 11:59

    Tamince, ‘’Bizim hedefimiz çok net. 2025 yılında 30 ülkede 100 tesise ulaşmayı hedefliyoruz." demiş. Halen 25 oteli olduğuna göre 6 yılda 75 oteli daha olacakmış. Her yıl 12 -13 otel açacak veya bir zinciri satın alacak. Türkiye'ye böyle girişimciler gerek.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.