Fettah Tamince: İspanya'da yüzde 8, bizde yüzde 4

Fettah Tamince: İspanya'da yüzde 8, bizde yüzde 4

Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, turizm gelirlerinin GSYİH içindeki payının yüzde 4 olduğunu ve bu oranın yükseltilmesi gerektiğini belirtti.


Uludağ Ekonomi Zirvesi, 'Yatırım Liderleri' başlıklı panele katılan Fettah Tamince ise, turizm sektörünün 2018'de çok iyi sonuçlar elde ettiğini söyledi. 2019'un da rekorlara imza atılan bir yıl olmasını beklediklerini söyleyen Tamince, 2019 itibarıyla cirolarının yüzde 40'ını içerde yüzde 60'ını dışarda oluşturacaklarını ifade etti.

Türkiye'de turizm gelirlerinin GSYİH içindeki payının yüzde 4 olduğuna dikkat çeken Fettah Tamince, ''İspanya'da bu oran yüzde 8. Bunu artırmamız lazım" ifadelerini kullandı.

Hizmet sektörü geliştikçe istihdam ve cari açık sorununun çözüleceğini belirten Tamince, dünyada otel sektörünü en iyi bilenlerin Türkiye'den çıktığını ancak bunun yeterince farkında olmadığımızı söyledi. Tamince, "Türkiye müthiş bir potansiyele sahip. Sadece birbirimizi daha çok dinlememiz gerekir" şeklinde konuştu.Bu Haber 23.03.2019 - 10:11:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.