Ferit Şahenk yeni bir otel açmaya hazırlanıyor

Ferit Şahenk yeni bir otel açmaya hazırlanıyor
Bir süredir sattığı otellerle gündemde olan Doğuş Grubunun patronu Ferit Şahenk, bu sefer yeni otel yatırımıyla gündeme geldi.


Doğuş Grubunun yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Ferit Şahenk’in, Hırvatistan’ın ikonik binalarından Maraska’yı önümüzdeki yıl 5 yıldızlı Hyatt markasıyla otel olarak açacağı belirtildi.

Dünya gazetesinden Kerim Ülker'in haberine göre Ferit Şahenk, 2015 yılında satın aldığı Hırvatistan’ın ikonik binalarından Maraska’yı önümüzdeki yıl dünyaca ünlü Hyatt markasıyla otel olarak açması bekleniyor.

Doğuş Grubu’nun Hırvatistan Yöneticisi Burak Baykan, otelin tasarım çalışmasının bittiğini dile getiriyor. Hırvat basınına konuşan Baykan, “İnşaat çalışmalarına bu sonbaharda başlamayı planladık, ancak projenin gelişimine bağlı bir dizi faktör nedeniyle fiziksel çalışmaların gelecek yıl başlayacağını düşünüyorum” dedi.

120 milyon euro yartırım yapılacak

Baykan’ın verdiği bilgilere göre otelin toplam yatırım tutarı 120 milyon Euro. 130 odalı otelin Hyatt Regency markasıyla işletileceğini ifade eden Baykan, “Rezidans kısmında ise 160 yapı bulunacak. Komplekste ayrıca seçkin mağazalar, restoranlar, kafeler, kulüpler ve bir çocuk alanı da bulunacak. Her rezidans 38 ila 185 metrekare arasında değişecek” diye konuştu.Bu Haber 21.10.2021 - 08:50:08 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.