Eurowings CEO'su Jens Bischof 2021 sezonu için umutlu konuştu

Eurowings CEO'su Jens Bischof 2021 sezonu için umutlu konuştu
Eurowings CEO'su Jens Bischof, 2021 sezonuyla ilgili umutlu konuştu. Almanya ve Avrupa'da insanların bavullarını hazırlamış halde beklediğini kaydeden Bischof, yılın ikinci yarısında büyük bir talep beklediklerini kaydetti.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Lufthansa'nın iştiraki olan Eurowings, turizmin kademeli olarak yeniden mümkün olmasına paralel, uçuşlarının yük bölümünü başlatmayı planlıyor.Alman iş ve turizm dergisi fvw'ye konuşan Eurowings CEO'su Jens Bischof, şirketin yeni döneme nasıl hazırlandığına ilişkin bilgiler paylaştı.

Filosundaki uçak sayısı 140’tan 75’e düştü

Yeniden yapılanma programı kapsamında çalışan sayısını 4 binden 3 bine düşüren, yönetim kadrosunu 3'te bir oranında azaltan Eurowings, 2019 yılında 140 olan filosundaki uçak sayısını da 75'e düşürdü ve bu uçakların da önemli bir bölümü hala yerde yatıyor. Şu anda sadece 20 uçağı havada olan Eurowings'in Mayorka'ya planladığı 350 uçuşun da büyük bölümü rezerve edilmiş durumda.

Güney Avrupa'ya daha fazla uçuş

Eurowings CEO'su Jens Bischof, mayıs ayı itibariyle filodaki uçakların yüzde 50'sini havalandırmayı, sezonun ilerleyen aylarında ise 80 civarı uçakla uçmayı hedeflediklerini açıkladı. Bu da şirketin planladığı 100 uçaklık güçlü filonun yüzde 80'i anlamına geliyor. Bischof, ''Daha fazla aksaklık yaşanmazsa, İspanya, Yunanistan ve İtalya gibi destinasyonlarda kısıtlamaların daha fazla gevşetildiğini göreceğiz. Bu plan çerçevesinde uçuş programımızı hızla genişletiyoruz. Mayısta 50, yüksek sezonda 80 civarı uçakla uçacağız.'' dedi.

‘’İnsanlar bavullarını hazırlamış bekliyor’’

Uzun kısıtlamaların ardından büyük bir seyahat talebinin ortaya çıktığını ifade eden Eurowings CEO'su Jens Bischof, ''Almanya ve Avrupa'da insanlar bavullarını hazırlamış bekliyor. 2021'in ikinci yarısında muazzam bir taleple karşılaşacağız.'' dedi.

Talebi belirleyecek üç etken

Yaz sezonunda farklı senaryolarla esnek bir planlama yaptıklarını anlatan Jens Bischof, ''İnsanların çok özledikleri tatil destinasyonlarına ne zaman kavuşacaklarını kimse şu anda bilmiyor. Seyahat güzergahlarındaki talep kısıtlamalar, aşı pasaportu ve kapanmalara bağlı olacak.'' şeklinde konuştu.



Bu Haber 26.03.2021 - 13:18:39 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.