450 kişiyi dolandırdı, başka acenteyi de mağdur etti

450 kişiyi dolandırdı, başka acenteyi de mağdur etti

İzmir çıkışlı turlar düzenleyen Esila Tur’un sahibi Ramiz Aysel, haziran ayında 450 civarında yolcuyu ortada bırakarak kayıplara karışmıştı. Parasını ödedikleri turlara gidemeyen Vatandaşlar, dolandırıldıklarını belirterek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.


TurizmGüncel

Ramiz Aysel’in sahip olduğu Esila Tur, bir süredir yeniden mağdurların gündeminde. Mağdurların iddiasına göre şirket, kendi faaliyetlerini sonlandırdı ancak şimdi de Ekselans Tur çatısı altında faaliyetlerine devem ediyor.

Esila Tur’un Facebook sayfası ‘Ekselans Tur’ olarak değiştirildi

İddianın çıkış noktası ise açılan bir Facebook sayfası. Esila Tur'un Facebook sayfasını Ekselans Tur olarak değiştiren birileri, farklı bir adres ve telefon numarası ile turlar satmaya çalıştı. Mağdurlar ise bu durumu, Esila Tur’un Ekselans Tur ismiyle yola devam ettiği şeklinde yorumladı.

Esila Tur mağdurları Ekselans turu telefon yağmuruna tuttu

Ancak yaptığımız araştırma durumun tamamen farklı olduğunu gösterdi. Telefonla ulaştığımız Ekselans Tur’un sahibi Seçil Yatkın, Facebook’ta kendi şirketinin ismiyle sayfa açıldığını kendisini arayan mağdurlardan öğrendiğini söyledi. Ne Ramiz Aysel’le ne de Esila Tur’la bir ilişkisinin olmadığını kaydeden Yatkın, ‘’Bu durum 2-3 hafta önce başladı. Birileri telefonla arayıp bana ‘GAP turunuz var mı?’ diye sormaya başladı. Onlara GAP turumun olmadığını, ilanla tur düzenlemediğimi sadece kapalı gruplara tur yaptığımız söyledim. Israrla arayanları yerime davet ettim ve konuyla hiçbir ilgimin olmadığını anlattım. Benzer durum daha önce İzmir’de başka acentelerin de başına geldi.’’ dedi.

esila_magdur

Gerçek sonradan ortaya çıktı

Sosyal medyadaki Esila Tur sayfasının birileri tarafından ‘Ekselans Tur olarak değiştirilmesi nedeniyle bunların yaşandığını ifade eden Seçil Yatkın, Facebook’a şikayet ederek söz konusu sayfayı kapattırdıklarını söyledi. Yatkın, ‘’Ben de şu anda fellik fellik o kişiyi arıyorum. 450 kişiyi mağdur etmiş birisi ile hangi acente ya da şirket böyle bir işe girişir? Ben de mağdurum. Kurduğumuz ve 10 yıldır bir yelere getirmek için mücadele ettiğimiz acentemizin böyle bir olayla anılması bizim açımızdan son derece üzücü.’’ diye konuştu.

yatkin

''Bu vesileyle lavanta turlarına çok fazla ilgi olduğunu gördüm''

Normalde ilanlı tur yapmadığını, sadece kapalı gruplara ve kurumsal şirketlere hizmet verdiğini belirten Seçil Yatkın, ‘’Bu vesileyle Isparta Lavanta turlarına çok rağbet olduğunu öğrenmiş oldum. Belki seneye Lavanta turları düzenleyebilirim.’’ diyor.Bu Haber 09.10.2019 - 12:08:35 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.