Ersoy: 42 milyon turist, 35 milyar dolar gelir hedefine bağlıyız

Ersoy: 42 milyon turist, 35 milyar dolar gelir hedefine bağlıyız

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 42 milyon turist, 35 milyar dolar turizm geliri hedefine bağlı olduklarını açıkladı.


"Önemli olan krizlere karşı bağışıklık elde etmek"

Nevşehir'e bir ziyaret gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, burada turizmcilerle bir araya geldi.

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde katıldığı iftarda açıklamalarda bulunan Ersoy, "Bu tarz krizler geçmişte de vardı, gelecekte de olacak. Önemli olan krizlere karşı bağışıklık elde etmek. Bunun da en önemli aşısı pazar çeşitliliği." diye konuştu.

42 milyon turist, 35 milyar dolar gelir hedefine bağlıyız"

Türkiye'nin 140'tan fazla ülkede yoğun bir tanıtım kampanyası yürüttüğünü söyleyen Ersoy, Türkiye'nin dünyadaki en etkili tanıtımı yapan ülke olduğunu ileri sürdü. Ersoy ayrıca, 2022 yılı için belirledikleri 42 milyon turist, 35 milyar dolar turizm geliri hedefine de bağlı olduklarını kaydetti.

"Türkiye krizden en az hasarla çıkacak"

Kapadokya bölgesinin turizmde Türkiye ortalamasına yakın bir performans göstereceğini belirten Mehmet Nuri Ersoy, "Bu krizden de en az hasarla çıkmayı başaran ülke Türkiye olacak. Biz bahanelere sığınmıyoruz. Hedeflerimize konsantreyiz, hedeflerimizi yıl sonunda turizm sektörü ile birlikte el ele vererek elde edeceğiz.” ifadelerini kullandı.Bu Haber 28.04.2022 - 09:56:25 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Misafir degilim 28.04.2022 - 10:29

    Gazdan tayyare

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.