Erkan Yıldırım: Otellerimizde Rus turistlerin oranı yüzde 25-30 olacak

Erkan Yıldırım: Otellerimizde Rus turistlerin oranı yüzde 25-30 olacak
Rixos Hotels-Mısır Genel Müdürü Erkan Yıldırım, Rusya pazarının Mısır'a açılmasının ardından şirketin beklentilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Pandemiden önce Mısır'ın turizmde güzel bir ivme kaydettiğini ve 2018'de 9,5, 2019'da ise 13 milyon turist aldığını belirten Rixos Hotels-Mısır Genel Müdürü Erkan Yıldırım, bu durumun ülkede yeni yatırımların yapılması ve var olan yatırımların yenilenmesi için teşvik edici rol oynadığını kaydetti.

Rus misafirler için hazırız”

Pandeminin insanların seyahat isteğini azaltması yerine artırdığını Mısır'daki kendi otelleri nezdinde gözlemlediklerini ifade eden Erkan Yıldırım, bastırılmış bir talep olduğunu kaydetti.

Rus misafirlerin Rusya ile Mısır'ın resort bölgeleri arasında direkt uçuşlar başlamadan önce Kahire ve Türkiye üzerinden Rixos Otellerine gittiğini ifade eden Yıldırım, direkt uçuşların başlamasıyla birlikte Mısır'a daha fazla Rus turist geleceğini ifade etti. Yıldırım “Rus misafirler için hazırız" dedi.

Rus tur operatörleri ile kontrat yaptık”

Rixos Hotels-Mısır olarak Anex Tour, Coral Travel, Pegas Touristik, Intourist, Biblio-Globus, TUI Russia ve Tez Tour ile kontrat yaptıklarını kaydeden Erkan Yıldırım, eylül, diğer sonbahar ayları ve hatta kış dönemine rezervasyon aldıklarını ifade etti.

Rus misafirlerin ağırlığı yüzde 25-30 olacak”

Mısır'ın yılın tamamında turizm yapılan bir destinasyon olduğunu belirten Yıldırım, "Misafirlerimizin yüzde 25-30'unun Ruslardan oluşmasını bekliyoruz. Deneyimlerimize göre Ruslar Mısır'a en çok ekim-aralık arasındaki dönemde ve yılbaşında geliyor." diye konuştu.Bu Haber 25.08.2021 - 11:10:28 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.