Erkan Yağcı: Bu yıl turizmde hızlı ve güçlü bir büyüme bekliyoruz

Erkan Yağcı: Bu yıl turizmde hızlı ve güçlü bir büyüme bekliyoruz
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Sözcüsü Erkan Yağcı, 2021 sezonunda hızlı ve güçlü bir büyüme beklediklerini söyledi.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TTGA) Sözcüsü Erkan Yağcı, Türkiye'de turizm sektörünün birkaç ay içinde planlayarak hayata geçirdiği hijyen konseptinin işe yaradığını belirtti.

Bu yıl online olarak düzenlenen ITB Berlin kapsamında basın toplantısı düzenleyen Erkan Yağcı, turizmin sorumlu bir şekilde sürdürülebileceğinin ortaya çıktığını kaydetti.

‘’Enfeksiyon oranları son derece düşük’’

2020 yılında 16 milyon turistin Türkiye'de güvenli tatil geçirdİğini ve enfeksiyon oranlarının son derece düşük olduğunu kaydeden yağcı; TUI, FTI ve Bentour gibi organizatörlerin verilerinin de bunu desteklediğini söyledi.

Türkiye turizminin 2021 sezonunu bu olumlu deneyimlerin üzerine inşa etmek istediğini belirten TGA Sözcüsü, hijyen konseptinin daha da genişletileceğini ve yaz/kış turizmi ayrımı yapılmayacağını söyledi. Yağcı, şu anda Türkiye genelinde 30 oda ve üstü 8 bin tesisin sertifikalandırıldığını açıkladı.

‘’Hızlı ve güçlü bir yükseliş bekliyoruz’’

2021 yaz sezonunda hızlı ve güçlü bir yükseliş beklediklerini söyleyen Erkan Yağcı, çok kısa sürede büyük bir çöküş yaşayan turizmi sektörünün yine aynı hızla toparlanacağını savundu. Yağcı, Türkiye'nin 2021 hedefinin 31 milyon turist ve 23 milyar dolar turizm geliri olduğunu da ifade etti.Bu Haber 11.03.2021 - 09:19:04 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.