Erdoğan'dan turizm açıklaması: Beş bine indiğimiz andan itibaren

Erdoğan'dan turizm açıklaması: Beş bine indiğimiz andan itibaren

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kısmi kapanmayla tam kapanma arasında farkı çok açık net gördük. Şimdi hedef 5 bine inmek, 5 bine indiğimiz andan itibaren çok daha rahatlayacağız' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Kütüphane Söyleşileri"nin ikincisini gerçekleştirdi. Kendisine sorulan sorulara yanıt verdi.

Erdoğan, "Kısmi kapanmayla tam kapanma arasında farkı çok açık net gördük. Şimdi hedef 5 bine inmek, 5 bine indiğimiz andan itibaren çok daha rahatlayacağız" açıklamasını yaptı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Şu an itibariyle Türkiye dünyadaki aşı uygulamasında hemen hemen en önde gelen ülkelerden bir tanesi. 11 buçuk milyonu 2. doz olmak üzere toplamda 26 buçuk milyon aşılama yaptık. Dünkü Kabine Toplantısı'ndan sonra attığımız adımla birlikte bu hızla daha da artacak. 65 yaş üstü grubunu zaten bitirmiştik, şimdi aşağıya doğru iniyoruz. 18 yaş altıyla ilgili bir aşılama olayı şu anda söz konusu değil. Öğretmenlerde 3'te 1'ini bitirdik. Sağlık zaten tamam, onu bitirdik.

Turistlere serbest, vatandaşa yasak... Bunların hepsi 'biz iktidarı nereden çökertiriz'. Bu sabah bir TV kanalında 'Turizm çöktü' diyor, siyasete yeni giren şahıs. Biz göreve geldiğimizde 12 milyon dolar gibi turizm geliri vardı ama biz bu rakamı 35 milyar dolara kadar çıkardık. Gelenler öyle veya böyle bazı riskleri göze alarak geliyor. O riskleri göze alarak gelenlere de biz diyeceğiz ki 'Sokaklarda dolaşamazsın'. Oradan 3-5 dolar veya avro girecekse ülkemize, bırak girsin. Nerelere nasıl para harcayacağı belli. Bu konularda yapılan iş tamamen bir siyasi dezenformasyondur.

Kültür Turizm Bakanım örneğin dün Rusya'daydı. Öbür tarafta biz İngiltere'yle, Almanya'yla görüşmeler yapıyoruz. Buralardan turistler gelsin diye.Bu Haber 19.05.2021 - 21:27:29 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Muharrem Sarıkaya - 21.05.2021 - 07:30

    12 Milyon gelirden 35 MİLYAR gelire... Turizmciler hala şikayet ediyorsa ben bunda art niyet ararım. Miletin adamı Erdoğan...

  • bilgehan karadayı - 20.05.2021 - 02:37

    yada turizm güllük gülistanlıkta bizim mi haberimiz yok ,anlamadım !!!

  • bilgehan karadayı - 20.05.2021 - 02:35

    bir ak partili olarak söylüyorum sayın cumhurbaşkanım ,bu kadar danışmanınız var ,milletvekiliniz var ,bi zahmet sahaya insinler , turizmci ve turizm esnafının durumunu canlı olarak görsünler ve size yalakalık yapmadan şeffaf bir şekilde aktarsınlar ...o zaman siz daha net bir şekilde göerceksiniz bu bizim turizm camiasının içler acısı durumunu

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.