‘Erdoğan Ege kıyılarını dolaşmaya devam edecek’

‘Erdoğan Ege kıyılarını dolaşmaya devam edecek’

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kaçak yapılarla gündeme gelen Ege kıyılarında dolaşmaya devam edeceğini yazdı. Bu kaçak inşaatlara nasıl göz yumulduğunu soran Çekirge, milyonlarca dolarlık rant üçgeninde neler olduğunun ortaya çıkarılması gerektiğini ifade etti.


Fatih Çekirge, Ege kıyılarındaki kaçak yapıları yazdı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Ege kıyılarında çok sıkı bir denetim başlattığını belirten Çekirge, bölge idare mahkemelerinden alınan yıkımın durdurulması kararının da bu sefer işe yaramadığını ifade etti.

Bir aylık sürenin dolmasına 10 gün var

Kıyılardaki kaçak yapılarla ilgili Cumhurbaşkanının Bakan Kurum'a çok sıkı talimat verdiğini ileri süren Fatih Çekirge, Bakanlığın mühürlediği ve bir ay süre verdiği villa ve otel inşaatları için ''Birileri tarafından o mühürler “unutulur” zannedilmesin. Bakan Murat Kurum’un verdiği 1 ay sürenin dolmasına neredeyse 10 gün kaldı. Sonra... Devlet gelip imara uygun hale getirene kadar kaçakları yıkacak. Ve parasını da o şirketlerden alacak.'' diye yazdı.

‘Araya adam koyabilir miyiz?’ zihniyeti devrede

Mühürlenen inşaatlar ile ilgili olarak ''araya dam koyabilir miyiz?'' zihniyetinin yine devrede olduğunu yazan Çekirge, Peki bir gelişme var mı? Ne olacak? 'Araya adam koyabilir miyiz' zihniyeti yine devrede. Ama olmuyor işte... Bu defa bölge idare mahkemesinin yıkımları durdurma kararı da işlemiyor.'' ifadelerini kullandı.

Bölge idare mahkemeleri yıkımı durdurma kararı veriyor

Kaçak inşaatlarda bölge idare mahkemelerinin verdiği 'yıkımı durdurma kararı'na dikkat çeken Hürriyet yazarı, ''Yalnızca Marmaris Belediyesi’nden aldığım bilgi şuydu: Muğla kıyılarında 3 bin 200 civarında kaçak yapı var. Bunlar mühürlenmiş, tespit edilmiş. Ancak adam gidiyor, bölge idare mahkemesinden yıkımı durdurma kararı alıyor. Elimiz kolumuz bağlanıyor.'' dedi.

''Rant üçgeninde neler olduysa ortaya çıakrılmalı''

Yazısında, ''Bodrum’da bu kaçak yapılara nasıl izin verilmiş. Onlarca villa, beton o kıyılara nasıl dökülmüş. Yapılırken görülmemiş mi?'' diye soran Çekirge, ''Çağrıda bulunuyorum: İşte bu soru için çağrıda bulunuyorum. Bu sorunun cevabı için mutlak bir soruşturma açılmalı. Milyonlarca dolarlık bu rant üçgeninde neler olduysa ortaya çıkarılmalı.'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan Ege kıyılarını dolaşmaya devam edecek

Erdoğan'ın gizlice kıyıları gezdiğini ve gördükleri üzerine talimat verdiğini öne süren Çekirge, ''Gelen bilgiye göre dolaşmaya da devam edecekmiş.'' dedi.Bu Haber 07.09.2019 - 09:58:32 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.