Erdoğan bakanlık için Mehmet Ersoy'a ETS şartı mı koştu?

Erdoğan bakanlık için Mehmet Ersoy'a ETS şartı mı koştu?
Sabah yazarı Dilek Güngör, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a bakanlığı ETS ile ilişkini kesme şartıyla verdiğini öne sürdü.


Tatil için Bodrum'a gittiğini ve burada turizmcilerle görüştüğünü belirten Dilek Güngör, sektörün Ersoy'un bakanlığından memnun olduğunu, ancak iç pazarın yüzde 60'ını kontrol eden ETS'nin sahibi olması nedeniyle çekinceleri bulunduğunu ileri sürdü.'' Turizmcilerin kafasını kurcalayan soru Bakan Ersoy'un alacağı kararlarda kendi şirketi ETS'yi düşünerek hareket edip etmeyeceği... Haliyle böyle bir durumun rekabet açısından yanlış olacağını söylüyorlar.'' diyen Güngör, ''haklı olabilirler ama bilmedikleri bazı şeyler var'' diyerek şu iddiayı gündeme getirdi:

''BAKANLIĞI ŞARTLI VERMİŞ''

 'Benim öğrendiğim kadarıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mehmet Ersoy'a bakanlık teklifi götürdüğünde turizmcilerin bu endişelerini giderecek bir adımı atmış. Tabir caizse, Ersoy'a bakanlığı 'şartlı' vermiş. Ersoy'dan ETS ile bütün bağlarını kesmesini istemiş.

Bakan Ersoy da geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu isteğini yerine getirmiş. ETS'nin yönetiminden tamamen çıkmış.''
Bu Haber 20.07.2018 - 12:11:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Kadir - 21.07.2018 - 01:07

    Mehmet Biçer Bey" e aynen katılıyorum...

  • Mehmet Biçer - 21.07.2018 - 09:50

    Sektörü her yönü ile bilen Sayın Bakanımızı bu tür söylemlerle karalamak yerine vizyonunu ve icratlarını tartışalım, yanlışlarını eleştirelim. Ayrıca iç pazarın %60 kontrol eden ETS bu seviyeye paydaşları ile birlik de kaliteli hizmet, dürüst ticaret anlayışı geldiği aşikardır.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.