Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağını iptal ettim!

Erdoğan açıkladı: Sokağa çıkma yasağını iptal ettim!
Türkiye içinde seyahatlerin başlamasına izin verildikten sonra getirilen ve tepki çeken sokağa çıkma yasağı iptal edildi.

Türkiye'nin normalleşme sürecinde ülke içinde otobüs, uçak ve tren seferleri 1 Haziran'da yeniden başlamıştı. Buna bağlı olarak seyahat planlayan ve biletini alan vatandaşlar, 15 ilde hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacağının açıklanmasının ardından duruma tepki göstermişti.

''Cumhurbaşkanı olarak iptal ettim''

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 ili kapsayan hafta sonu sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını söyledi. Erdoğan, “Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi koronavirüsten korumak için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de tüm Türkiye’de veya belirli illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, maske-mesafe-temizlik kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.” dedi.Bu Haber 05.06.2020 - 12:15:28 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.