Enflasyona rağmen Almanya'da tatil iştahı güçlü 

Enflasyona rağmen Almanya'da tatil iştahı güçlü 
Yapılan araştırma, Almanya'da her şeye rağmen güçlü bir tatil iştahı olduğunu gösteriyor.

Turizm Güncel - Dış Haberler

Danışmanlık şirketi Alvarez & Marsal'ın (A&M) Avrupa genelinde 3 bin tatilci ile yaptığı araştırmaya göre, enflasyona ve artan fiyatlara rağmen Avrupa'da yüksek bir tatil talebi var.  

Araştırmaya katılanların yüzde 46'sı, 2023 tatilinde 2019'dakinden daha fazla para harcadığını belirtirken, Almanya'da bu oran yüzde 48 olarak ölçüldü. 

Avrupa ölçeğinde 'Şu anda daha yüksek bir gelire sahibim' diyenlerin oranı yüzde 36 ike, Almanya'da bu oran yüzde 41 olarak ölçüldü. Alvarez & Marsal'a göre bu olumlu gelişme kaçınılmaz olarak tatil amaçlı seyahat talebinin artmasını sağlayacak.

Sadece eğlence amaçlı seyahat etmek istediğini belirtenlerin oranı Avrupa'da yüzde 31 iken, Almanya'da yüzde 28 oldu. Katılımcıların yüzde 66'sı ise, tatil sağlayıcıların çevre kurumsal yönetim standartlarını yerine getirmesi durumunda daha fazla ödemeye hazır olduğunu bildirdi.  

Otel seçimi söz konusu olduğunda Almanların yüzde 38'inin marka bilinirliğine ve güvenliğe odaklandığını söylüyor. Bunların yüzde 28'i için ise marka ve güvenirlik olmazsa olmaz.


Bu Haber 08.12.2023 - 13:44:51 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.