Emel Elik Bezaroğlu: 2030’a kadar otel sayımızı 32’ye çıkaracağız

Emel Elik Bezaroğlu: 2030’a kadar otel sayımızı 32’ye çıkaracağız

Elite World Hotels, 2030 yılına kadar Türkiye genelinde 32 otele ulaşmayı hedefliyor.


Elite World Hotels Satış ve Pazarlama Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu, şu anda Türkiye genelinde 8 olan otel sayısını 2030’da 32’ye çıkaracaklarını açıkladı. Başlangıçta sadece Elite World markalarının olduğunu ifade eden Bezaroğlu, şu anda Elite World Grand, Elite World, Elite World Comfy ve Elite World Go olarak 4 yeni markaları bulunduğunu söyledi.

“Avrupa, Amerika ve Rusya pazarıyla görüşmelerimiz devam ediyor”

Dünya Gazetesinden Mehtap Halıcı’ya açıklamalarda bulunan Emel Elik Bezaroğlu, Elite World Hotels’in bundan sonraki hedefinin franchising ve management modeli ile büyümek olduğunu söyledi. Bezeroğlu, “İlk franchising anlaşmamızı Samsun Atakum’da Elite World Comfy markasıyla yaptık. Yurtiçinde 81 ilde çalışmalarımız sürüyor. Öncelikli olarak Avrupa, Amerika ve Rusya pazarında görüşmelerimiz devam ediyor. Amacımız bu saatten sonra markamızı daha yükseklere çıkarmak” dedi.

“Çalışan sayımızı 4 bin 500’e çıkarmayı hedefliyoruz”

Yatırımcılara kendi isimlerini götüreceklerini ya da tercihe göre yatırımcılarının işletmesini alacaklarını ifade eden Bezaroğlu, markalarının turizm sektöründe iyi bir yerde olduğunu ifade etti. Bezaroğlu, şu anda Türkiye genelinde 8 oteli bulunan Elite World markasının franchising modelle 2030 yılına kadar 32 otel daha eklemeyi hedeflediklerini ve yaklaşık bin 500’e yakın çalışan sayısını da 4 bin 500’e çıkarmayı planladıklarını kaydetti.

“Gelecek vaat eden turizmde büyümeyi hedefliyoruz”

Turizm ve otelcilik dışında başka alanlarda faaliyet göstermediklerini belirten Emel Elik Bezaroğlu, “Tüm yoğunluğumuz turizmle başladı ve otelcilikle devam etti. Bundan sonra da otelcilikle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’de güçlü bir turizm potansiyeli olduğunu belirten Emel Elik Bezaroğlu, turizm sektörünün günden güne büyüdüğünü ve otel çeşitliliğinin arttığını ifade ederek, “Talep fazlalaşıyor, giderek artacağına da inanıyorum. Turizm sektörünün sıkıntıları olacak tabii çünkü pamuk ipliğine bağlı bir sektör. İnsanlar hapşırsa biz direkt etkileniyoruz, ona rağmen ertesi gün de toparlanabilecek çok dinamik bir sektörüz. Zorlukları da güzellikleri de var. Turizm gelecek vadettiği için biz bu kolda büyümeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştuBu Haber 03.08.2023 - 08:16:40 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.