Elvan Güneş’ten yeni otel yatırımlarına tepki

Elvan Güneş’ten yeni otel yatırımlarına tepki

ALTİD ve ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Güneş, yeni turizm yatırımlarının artırılmasına tepki gösterdi.


Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Güneş, yeni turizm yatırımlarının artırılması yerine mevcut olanı daha efektif pazarlamak ve kişi başına geliri yükseltmek gerektiğini söyledi.

Yeni Alanya’nın aktardığına göre Güneş yılın ilk 6 ayında teşvik değeri 7 milyar 553 milyon TL olan toplam 14 bin 413 yataklı 75 otel projesi için teşvik başvurusu yapılmasını eleştirdi. 

Sistemin kontrolsüz olduğuna dikkat çeken Güneş “Hedef yeni yatırımlar yerine mevcut olanı daha efektif pazarlamak, kişi başına geliri arttırmak ve bölgesel olarak eskimiş tesisleri teşvikten yararlandırarak yenilemek olmalı. Sistem daha kontrolsüz büyümenin getirdiği dengesizliği dengeye oturtamamışken bu yeni yatırımları anlamakta güçlük çekiyorum. Hadi bu kadar ilave yatırımı yapıyor, yaptırıyorsunuz. Gelecek yıl ne kadar uçak planlaması var? Kaynak pazarlarda gerçekten bir talep artışı var mı? Rusya ve Ukrayna savaşı bitecek mi? İşletmelerde çalışacak personeli nereden ve nasıl bulmayı düşünüyorsunuz?” ifadelerini kullandı.Bu Haber 16.08.2022 - 11:31:48 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.