EasyJet neden bazı uçuşlarını iptal etti?

EasyJet neden bazı uçuşlarını iptal etti?

EasyJet'te yaşanan yoğun uçuş iptalleri tartışma konusu oldu. Şirket, iptallerin personel yetersizliğinden değil koronadan kaynaklandığı konusunda ısrarlı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

EasyJet geçtiğimiz hafta 200'den fazla uçuşunu iptal etmek zorunda kaldı.

EasyJet CEO'su Johan Lundgren, uçuş iptallerinin nedeninin personelin koronaya yakalanması olduğunu söyledi. Personel sayısının yetersiz olduğu iddiasını yalanlayan Johan Lundgren, iptal edilen uçuşların EasyJet'in o dönemdeki toplam uçuşunun yüzde 5'i olduğunu kaydetti.

EasyJet'in geride kalan 7 günde 1.600 uçuşla 250 bin yolcu taşıdığını belirten Lundgren, "Kabin görevlisi işe alma konusunda sorun yaşamadık. Sorun, koronaya yakalanan çok sayıda personelin işe gelememesiydi. Şu anda bazı yerlerde yüzde 10, bazı yerlerde yüzde 20 personel eksiğimiz var." dedi.

Lundgren, Pandemi döneminde çok fazla personeli işten çıkardıkları iddiasıyla ilgili olarak da, "İngiltere'de 1.100 kişiyi işten çıkardık. Sonra da aynı sayıda personeli işe aldık. İşe alımla ilgili bir sorunumuz yok." ifadelerini kullandı.Bu Haber 13.04.2022 - 13:53:25 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.