Dünyanın 60 ülkesinden 300 düğün ve MICE acentesi Antalya'da

Dünyanın 60 ülkesinden 300 düğün ve MICE acentesi Antalya'da
Dünyanın 60 ülkesinden gelen 300 MICE ve düğün acentesi Titanic de Luxe Hotel'de düzenlenen International MICE and Wedding Forum'da (IMWF) bir araya geldi.


TurizmGüncel - Antalya

Antalya, dünyanın değişik ülkelerinden gelen MICE ve düğün acentelerine en sahipliği yapıyor. THY'nin desteği, Titanic De Luxe'un ev sahipliği ile Iventum Global tarafından yapılan forum, Türkiye'nin tek uluslararası düğün ve MICE etkinliği olma özelliğini taşıyor.''300 ACENTE VE YÖNETİCİSİ GELDİ''

Toplantının açılış konuşmasını yapan IMWF'nin Genel Müdürü Fuat Ersoy, ''Çok dolu bir program hazırladık. 60 ülkeden 300'ün acente sahibi ve yöneticisi geldi. İlk amacımız, onara ülkemizle ilgili güzel deneyimler yaşatmak.'' dedi.

Foruma katılanların, yarısının düğün diğer yarısının ise MICE acentesi olduğunu kaydeden Ersoy, katılımcıların yarısının ise dünyanın en büyük düğün pazarı Hindistan'dan olduğuna dikkat çekti.

''BAŞKA ÜLKELERDEN DE DAVET ALIYORUZ''

Foruma, aralarında ABD, İngiltere, Fransa, Monaco, İtalya ve Belçika'nın da bulunduğu çok sayıda ülkenin katıldığını kaydeden Ersoy, ''IMWF bu başlıkla yıllık olarak tekrar eden bir organizasyon olacak. Şu anda başka ülkelerden de davet alıyoruz. Ama her yıl başka bür ülkede yapılan bir etkinlik olup olmaması ile ilgili bir kararımız yok. Bizim amacımız forumu ülkemizde yapmak. Turizm alanında farklı başlıklarda da irili ufaklı etkinlik tasarımları yapıyoruz. Bunların bir kısmı Türkiye'de, bir kısmı ise yurt dışında gerçekleşecek.'' ifadelerini kullandı.

NEDEN GELİYORLAR?

Türkiye'nin misafirperverliği, yiyecek-içecek kalitesi, servisi ve otellerin yüksek standardı nedeniyle Hint düğün grupları tarafından tercih edildiğini ifade eden Fuat Ersoy, ''Hintlilerin yaptıkları düğünler çok büyük düğünler ve çoğu Hindistan'dan gelirken kendi aşçılarını getiriyorlar. Yemeklerin malzemeleri ile ilgili tedarikte ise herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz.'' dedi.NİHAT ÖZPAK: UZUN SÜRE HAYALİNİ KURDUK VE PLANLADIK

Toplantıda konuşan Iventum Global Kurucu Ortağı Bünyat Özpak ise uzun süredir IMWF'un planlamasını yapıp hayalini kurduklarını ifade etti. Dünyanın 60 ülkesinden MICE ve düğün acentesini ağırladıklarını hatırlatan Özpak, ''Dünyada bu iş çok fazla yapılmıyor. Çünkü çok meşakkatli bir iş.'' değerlendirmesinde bulundu.

''MICE VE DÜĞÜN TURİZM PAZARININ 1 MİLAR DOLAR''

MICE turizmindeki yıllık cironun 700 milyon, düğün turizmindeki cironun ise 300 milyon dolar olduğuna işaret eden Özpak, '' Toplamda bu alan 1 trilyon dolarlık bir büyüklük teşkil ediyor. Buraya gelen acenteler, bu ekonomik etkinliğin içinde büyük paylara sahip acenteler.'' dedi.

Davet ettikleri acentelere Türkiye'nin düğün ve MICE turizmi alanında diğer ülkelerle yarışabilecek bir ülke olduğunu göstermeyi amaçladıklarının altını çizen Özpak, etkinliğe ev sahipliği yapan Titanic De Luxe Hotel'e hava yolu partnerleri THY'ye teşekkür etti.
 
Özpak konuşmasının devamında şunları söyledi:

''Organizasyonumuzun içinde Türkiye'nin en önemli sektörel fimalarından 30 tanesi de yer alıyor. Gece gündüz çalışarak bu etkinliği hazırladık. Onlara da ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

''UÇUŞ SIKINTIMIZ YOK''

Yaşamla ölüm arasındaki en büyük etkinlik olarak görüldüğü için, düğün turizmi alanında Hindistan dünyanın en büyük pazarı. Hindistan'dan hava yolu ulaşımı ile ilgili büyük sıkıntılarımız yok. THY Hindistan'dan İstanbul'a günde iki kez uçuyor. Başka hava yolu şirketleri de uçuyor.

Onun dışında düğünler için charter uçaklar uçuyor. Bu konuda Hindistan'da bi sıkıntı yaşamıyoruz. Yani düğünlerle ilgili bir sıkıntı yok. Ancak Almanya veya Rusya'daki tarzda kitle turizminden bahsediyorsak, o anlamda uçuş sorunu var.

GÜLCEGÜN: TITANİC OLARAK EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN MUTLUYUZ

Toplantıda konuşan Titanic Hotels Pazarlama Müdürü Yeşim Gülcegün, böyle bir uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptığımız için çok mutluyuz. Hem markamıza, hem bölgemize hem de ülkemize büyük katkısı olacağını düşünüyorum.'' derken, Iventum Global'in diğer kurucu ortağı Asil Akar ise ''Bundan birkaç sene önce yola çıktığımız ortaklarımızla IMWF'i nasıl yapabiliriz diye hayal kumuştuk. Bu hayalimizin gerçekleşmesinde katkıları olan herkese teşekkür ederiz. İleriki dönemdeki amacımız, bu etkinliği uluslararası bir markaya dönüştürmek.'' şeklinde konuştu.


 

Bu Haber 28.05.2018 - 19:29:11 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.