Dünya Turizm Örgütü'nden İspanya'ya övgü

Dünya Turizm Örgütü'nden İspanya'ya övgü

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, pandemi sonrası turizmin nasıl başlayacağı konusunda İspanya'nın dünyaya örnek olduğunu açıkladı.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, koronavirüs yasaklarının ardından turizmi başlatma konusunda İspanya'nın 'dünya lideri' olduğunu açıkladı.

Turist istihbarat merkezi kurdu

Açıklama, İspanya'nın turizmi desteklemek için 4.2 milyar euroluk bir planı devreye almasının ardından geldi. İspanya, turizm destekleme planı çerçevesinde 'turist istihbarat merkezi' hayate geçirmek için de 38 milyon euro kaynak ayırmıştı. Merkez, gerçek zamanlı içeriklerle yerli ve yabancı turistleri koronavirüs konusunda değişen politikalarla ilgili bilgilendirecek.

‘’Turizm İspanya’nın yaşam tarzı’’

İspanya'daki havalimanları da, iniş ücretlerini düşürmeyi kabul etti. Başbakan Pedro Sanchez, turizm destek planını açıklarken, ''Turizmi yeniden başlatma ve canlandırma zamanı'' ifadelerini kullanmıştı. Turizm sektörünün İspanya için stratejik sektör ve ekonominin bel kemiği olduğunu kaydeden Sanchez, turizmin İspanya'nın yaşam tarzı olduğunu söylemişti.

Zurab Pololikaşvili: İspanya dünyaya örnek oldu

Hükümetin Covid-19 kısıtlamalarını hafifletme çalışmaları hakkında bilgi almak için Madrid'e giden BM Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Zurab Pololikaşvili, İspanya'nın sorumlu bir şekilde turizmi yeniden başlatma konusunda dünyaya güçlü bir sinyal verdiğini belirtti. İspanya'nın uzun yıllardır turizmde lider ülke olduğunu kaydeden Zurab Pololikaşvili, İspanya'nın diğer ülkelere örnek teşkil ettiğini söyledi.Bu Haber 19.06.2020 - 13:30:42 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • mm - 20.06.2020 - 10:07

    boş haber

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.