Düğün ve toplantı sektörü Antalya'da buluşuyor

Düğün ve toplantı sektörü Antalya'da buluşuyor

Uluslararası toplantı, kongre ve düğün sektörünün önde gelen temsilcileri, 12-17 Mayıs tarihleri arasında Antalya'd düzenlenecek olan International MICE &Wedding Forum- IMWF etkinliğinde bir araya gelecek.


Türkiye’nin MICE ve düğün alanında pazar payını arttıran çalışmalara imza atan IMWF, beş kıtadan, sektörün en büyük markalarının karar vericilerini, 12-16 Mayıs’ta Antalya Rixos Premium Belek Otel'de bir araya getiriyor.

PANELLER, STANTLAR, BİRE BİR GÖRÜŞMELER

IMWF 2019’a Hindistan, BDT ülkeleri ve Dubai başta olmak üzere birçok dünya ülkesi katılacak. Bölgesinde lider şirketler arasından seçilerek IMWF’e katılacak olan MICE ve düğün acenteleri; Antalya’daki en iyi oteller, kurumsal markalar, uluslararası zincir oteller ve hava yolu şirketlerinin temsilcileri ile bir aaya gelecek. Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu'nun yapacağı IMWF 2019 çerçevesinde, alanında başarılı isimlerin katılacağı paneller ve oturumların yanı sıra, tanıtımlar, stantlar ve bire bir görüşmeler de yapılacak.

SOSYAL MEDYA BLOGGERLARI DA KATILACAK

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Antalya Valiliğinin destekleri ile gerçekleşen IMWF 2019, düğün turizmi ve MICE alanında faaliyet gösteren yabancı sosyal medya blogger’ları ve gazetecilere ilişkin bölümü IMWF ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) iş birliğinde gerçekleştiriliyor. Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun destek ve katılımı ile düzenlenecek IMWF2019'da, katılımcılar düzenlenecek gezi ve özel organizasyonlarla Antalya'nın taihi ve kültürel değerlerini de yakından tanıyacak. Organizasyon, Türk Hava Yolları ana partnerliğinde, Rixos Premium Belek'in konaklama sponsorluğu, Inventum Global’in güç birliği ile gerçekleşecek.

SEKTÖRDE BÜYÜK BİR TALEP ARTIŞI VAR

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen IMWF, destinasyon düğünleri ve MICE pazarlarında gelen talepleri 8 kat arttırdığı ifade edildi. Geçen yıl üçüncüsü gerçekleşen IMWFsektörde ilgi uyandırarak dikkatleri, Antalya ve Türkiye’nin üzerine çekti. 2018’de gerçekleşen IMWF sonrasında, IMWF’de ağırlanan birçok acente ilk kez Türkiye’de büyük işler gerçekleştirdi. Yine forum sonrası, yüksek bütçeli Hint düğünlerinde ve MICE gruplarında büyük bir artış gerçekleşti.

MICE VE DÜĞÜN SEKTÖRÜNÜN EN İYİLERİ AĞIRLANACAK

Bu sene 12-16 Mayıs tarihleri arasında Antalya Rixos Premium Belek Otel'de gerçekleşecek IMWF 2019 için ise hazırlıklar tamamlandı. Yurtdışından ve yabancı otel zincirlerinden çok yoğun katılım talepleri alan IMWF, dünyanın dört bir yanından sektörün en iyilerinin karar vericilerini Antalya’ya getirerek, MICE ve Wedding sektörünün kalbini bir kez daha Antalya’da attıracak.

ERSOY: ULUSLARARASI RKABETTE EN GÜÇLÜ SEKTÖRÜMÜZ TURİZM

International MICE &Wedding Forum (IMWF) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy, ‘'Bu yıl 4.sünü gerçekleştireceğimiz IMWF, dünyadaki MICE ve destinasyon düğün sektörünün en iyi isimlerini bir kez daha Antalya’ da buluşturacak. Geçen sene gerçekleştirdiğimiz IMWF, tüm dünyada çok büyük bir yankı uyandırdı. Taleplerde ciddi bir artış sağladı. IMWF19’a rekor düzeyde bir katılım başvurusu oldu. Biz de bu başvurular içerisinden en iyi, etkili olanları seçerek bir araya getirme imkanı elde ettik. Sektörün tam kalbinde yer alırken, bir yandan da sektör fenomeni Sabbas Joseph’in, uluslararası danışma kurulumuza dahil olması ile tüm yıl boyunca IMWF için uluslararası çapta bir iletişim çalışması yürütüyoruz. Tüm bu çalışmaları gerçekleştirirken Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Tanıtma Genel Müdürlüğü ile eşgüdüm içerisinde ülke tanıtım stratejimiz doğrultusunda ortak bir vizyon dahilinde ilerliyoruz. Sektör olarak uluslararası rekabette ne kadar güçlü bir konumda olduğumuzun anlaşılması adına IMWF önemli bir gösterge niteliği taşıyor. Tüm bileşenleriyle turizmin, gelişime açık yanları ile uluslararası rekabette en güçlü sektörümüz olduğunu defalarca gösterdi. Sektörün özgüven anlamında ihtiyaç duyduğu farkındalığa varması anlamında IMWF önemli bir örnek teşkil etti. Biz de bu özgüven ile hazırlıklarımızı tamamladık ve muhteşem bir forum deneyiminde, IMWF2019’da, misafirlerimizi ağırlamak için hazırız’’ dedi.Bu Haber 08.05.2019 - 12:17:59 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.