‘Dost ülkeler de Rusya’ya uçuşları durdurabilir’

‘Dost ülkeler de Rusya’ya uçuşları durdurabilir’

Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatının Rusya’ya yaptırım uygulamayan ülkelerin, uçuşlarını sonlandırmaları için girişimde bulunacağı belirtiliyor


Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO), bir sonraki genel kurulunda “Rusya’nın sivil havacılıktaki ihaleleriyle” ilgili rapor sunacağını ve yeni yasaklamalar gelebileceğini açıkladı. Uzmanlara göre Türkiye uçuşları da tehlikede.

TürkRus’un İzvestiya’dan aktardığı habere göre, ICAO tarafından yaklaşık 200 ülkeye yapılan bildirimde, “Rusya’nın Uluslararası Sivil Havacılık Konvansiyonu (Chicago Konvensiyonu) ihlalleri” hakkında bilgi verildiği belirtildi.

ICAO’nun 27 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında “Rusya’daki sivil havacılığı” ele alacağı, bu toplantıların ardından, “Rus hava yolları tarafından işletilen yabancı üretim uçakların güvenlik standartlarını karşılamadığı” yönünde karar çıkmasının beklendiği aktarıldı.

Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Tayland, İsrail, Ermenistan ve Rusya’dan uçakları kabul eden diğer ülkelerin de Rusya ile uçuşları sonlandırmaları için girişimde bulunulduğu belirtiliyor.

AIM Group uzmanı Andrey Patrakov, ICAO’nun ülkelerin sivil havacılık alanında Rusya ile iş birliğine gitmelerini yasaklayamayacağını ve vu bu kararın her ülkenin sivil havacılık yönetimleri tarafından alınabileceğine dikkat çekti.Bu Haber 11.08.2022 - 08:38:32 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.