Dört lüks otele hacizlere karşı 'konkordato' kalkanı

Dört lüks otele hacizlere karşı 'konkordato' kalkanı
GAMA Holding’in kurucularından Ergil Ersü’nün oğlu Selen Ersü'ye ait 4 otel için hacizlere karşı tedbir kararı verildi.


Üç faklı ildeki 4 oteli için hacizlere karşı konkordato davası açan Selen Ersü'ye mahkemeden olumlu yanıt geldi.Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre mahkeme, Ersü'ye ait Ramada Encore İzmir, Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, Four Points by Sheraton İstanbul Batışehir ve Hampton by Hilton Kocaeli otelleri için tedbir kararı vererek komiser ataması yaptı.

3 YIL VADELİ KONKORDATO

Dava dilekçesine göre, söz konusu otellerin sahibi konumundaki şirketlerin banka borçları bulunduğu kaydedildi. Şirketlerin bir birlerine kefaleti olduğu belirtilen dilekçede, 3 yıl vadeli konkordato talep edildi. Anılan sürenin verilmesi halinde, borçların ödenebileceği kaydedildi.

HACİZLER DURDURULDU

Mahkeme yapılan başvuru sonrası 4 şirket için de tedbir kararı verdi. Bu kararla birlikte 4 şirkete yönelik haciz işlemi yapılamayacak. Daha önce yapılan haciz işlemleri sonrası alınan ürünler ise iade edilecek. Mahkeme, geçici mühlet kararı il birlikte 3 kişilik konkordato komiseri heyeti atadı. Mahkeme, şirket hesaplarına konulan blokelerin de kaldırılmasına karar verdi.
Dört lüks oteli için mahkemeden koruma istedi

ALACAKLILAR MÜDAHİL OLDU

4 otel için yapılan dava başvurusu sonrası, çok sayıda alacaklı şirket ise dosyaya müdahillik talebinde bulundu. Edinilen belgelere göre, müdahil şirketlerden bazıları, davacıların iyi niyetli olmadığı öne sürüldü.


Bu Haber 05.06.2018 - 14:17:52 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.