Dorak Dedeman'ı satın aldı, dünyaca ünlü markayı Kapadokya'ya getiriyor

Dorak Dedeman'ı satın aldı, dünyaca ünlü markayı Kapadokya'ya getiriyor
Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen satın alma ile Dedeman Hotel Kapadokya’yı iştirakleri arasına katan Dorak Holding, dünyaca ünlü otel zinciri Marriott markası ile el sıkıştı. Bir yıl boyunca yenilenmeye alınacak otel, Ocak 2017 tarihi itibariyle Marriott Hotel Kapadokya adıyla misafirlerini ağırlamaya başlayacak.


Kapadokya bölgesinde yaklaşık üç bin yatak kapasitesiyle en büyük turizm yatırım grubu olarak faaliyetlerini sürdüren Dorak Holding, bölge turizminin gelişimi açısından önemli bir zincir marka ile el sıkıştı. Geçtiğimiz ay Dedeman Hotel Kapadokya’yı satın alarak bünyesine dahil eden Dorak Holding, Marriott markası ile anlaştı. Bir yıl boyunca tadilata alınacak olan ve 300 odası ile bundan sonra misafirlerini Marriot markası ile ağırlayacak olan otel, bölge turizmi açısından önemli yatırımlardan biri olarak gösteriliyor.

RAMADA CAPPADOCIA SATIN ALINDI

Dünya çapında önemli zincir otellerden biri olan Marriott markasını bünyesine dahil eden Dorak Holding, bölge yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Holdingden yapılan açıklamaya göre, 2014 Nisan ayından beri kiracısı olarak faaliyetlerini sürdürdükleri Ramada Cappadocia Otel’in mülk satın alması gerçekleştirildi. Dorak Holding’in, bundan sonra otelin mülk sahibi olarak turizm faaliyetlerini daha da ileriye taşıyacağı belirtildi.

'2016 KAPADOKYA’NIN YILI OLACAK'

Holding bünyesinde çeşitli konseptlerdeki 9 otelin halen Kapadokya bölgesinde faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Körükçü, “İlk olarak 2016 yılının şubat ayında Double Tree by Hilton Ürgüp’ü hizmete açacağız. Ardından Ocak 2017 tarihinde Marriott Hotel Kapadokya misafir ağırlamaya başlayacak. 2016 yılı Kapadokya turizmi açısından önemli bir yıl olacak” dedi.


Bu Haber 21.12.2015 - 13:30:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • MEHMET TURAN KUMKAP KIRMIZI KARİDES RESTAURANT İŞ MÜD - 21.12.2015 - 04:37

    MERHABA AHMET SERDARBEY TÜRKİYE TURİZİMİNE YÖN VEREN DORAK HOLDİNG İ VE ŞAHSINI ÇALIŞAN TUM PERSONEL ARKADAŞLARIMI SAYGI İLE SELAMLIYORUM BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.