Dolar 5.70'i aştı, Erdoğan'dan açıklama geldi: Onların doları varsa...

Dolar 5.70'i aştı, Erdoğan'dan açıklama geldi: Onların doları varsa...
ABD'ye giden Türk heyeti ile ABD'li yetkililer arasında yapılan görüşmelerden sonuç alnamadığının açıklanması üzerine Türkiye'de dolar 6 TL'ye doğru ilerlemeye başladı. Doların durumunu değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, ''Onların doları varsa bizim de Allah'ımız var'' dedi.


Türk Lirasının dolar ve euro karşısındaki değer kaybı büyük boyutlara ulaştı. Yeni bir eşik olan 5 TL'yi aşan dolar/TL kuru, sonrasında 5.50'yi de aştı. Bugün itibariyle dolar 5.70'in in üzerinde işlem görüyor.5.50'NİN ÜZERİNDE BİLE DOLAR ALIMI YAPILIYOR

ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı yaptırımlar ile ile ilgili ön mutabakat sağlandığı ve Türkiye'den bir heyetin ABD'ye gideceği haberlerinin ardından 5.30'un altına inen dolar, görüşmelerden sonuç alınamadığı haberleriyle birlikte hızla yükselişe geçti. 5.50'nin üzerinde hala dolar alımı yapılması dikkat çekiyor.

ERDOĞAN: ONLARIN DOLARI VARSA BİZİM DE ALLAH'IMIZ VAR

Dolardaki yükseliş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve iktidar partisinin de gündeminde. Dün gece Rize'de toplanan kalabalığa seslenen Erdoğan, ''Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var. Hiç endişelenmeyin. Çok çalışacağız ve 2023 yılına farklı gireceğiz'' dedi.

TURAN: DOLAR ÜÇ KURUŞ YÜKSELDİ DİYE TÜRKİYE BATMAZ

Dolardaki yükselişe ilişkin bir açıklama da AKP Grup Başkan Vekili Bülent Turan'dan geldi. Tutan, "Dolar üç kuruş artacak, Türkiye batacak diye bir şey yok. Dolar toparlanacak, yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Biz, bu perdenin arkasındaki oyunu biliyoruz. Bu oyunlar da bozulacak" dedi.

Türkiye'nin kendi ayakları üzerinde durabilen, dış politikasını düzenleyen bir ülke olduğunu söyleyen Turan, şunları ifadeleri kullandı:

"Önceden ne derlerse bu ülke yapmak zorundaydı. Şimdi öyle değil. Artık ihracatta, NATO'da 'Türkiye ne der' diye bakıyorlar. Biz IMF yıllarını biliyoruz. Önceden 'Öğretmen limon satıyor' diye haberler olurdu. Şimdi var mı böyle bir haber? Dolar üç kuruş aratacak, Türkiye batacak diye bir şey yok. Dolar toparlanacak, yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Biz, bu perdenin arkasındaki oyunu biliyoruz. Bu oyunlar da bozulacak."

TL'NİN DEĞER KAYBI DURDURULAMIYOR

Dolar ve euro bugüne TL karşısında çok daha hızlı bir değer artışıyla başladı. 6 lirayı da aşan dolar/TL kuru, dakikalar içinde 6.40'a kadar yükseldikten sonra yeniden 6.03'e sonrasında ise 5.85'e geriledi.Bu Haber 10.08.2018 - 09:10:20 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Aysun - 14.08.2018 - 07:10

    Haha çok güldüm. Bu adamı seviyorum! Ama Sayın Başkanım, Allah Alemleri rabbi, onların da Allah"ı.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.