Doğan Holding, Kemer'deki otelini Sherwood Grubu'na sattı

Doğan Holding, Kemer'deki otelini Sherwood Grubu'na sattı
Majesty Grubu'nun işletmeciliğini yaptığı, Doğan Holding'e ait olan Majesty Kemer Beach Tatil Köyü, Sherwood Grubu'na satıldı.


Turizm Güncel


Ceylan İşletme A.Ş. Sherwood Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Ali Ceylan, eski adı Milta Tatil Köyü, şimdiki adıyla Majesty Kemer Beach Tatil Köyünü satın aldıklarını açıkladı. Ceylan, satın aldıkları bu tesisle birlikte otel sayısını altıya yükselttiklerini söyledi.

Turizm Güncel'e konuyla ilgili bilgi veren Ceylan, "Sherwood Otel Grubu olarak  Aydın Doğan'a ait Antalya Göynük'teki Milta Tatil Köyü'nü satın almak için anlaştık. Turizm Bakanlığı'na tahsisin devri için başvurduk. Şimdi gerekli işlemlerin tamamlanmasını bekliyoruz" dedi.

Tesisin devriyle birlikte ciddi bir renovasyona gireceklerini belirten Ceylan, "Tesiste binaların genel yapısına dokunmadan baştan aşağıya bir yenilik olacak. Çünkü tesis, yaklaşık 26-27 yıllık.  Binaların içinde bazı değişiklikler yapacağız.

Burası tatil köyü. Yine tatil köyü olarak devam ettireceğiz. Doğada birşey eksiltmeden iyileştirmeler yapacağız. Yani çevre konusunda çok duyarlıyız. Sadece oda metrekareler büyütülecek ve günün fonksiyonlarına uydurulacak." diye konuştu

FİYATI DOĞAN HOLDİNG AÇIKLAYACAK

Bölgenin daha çok Rus turistlere hitap ettiğini anlatan Ceylan, tesise Avrupalı turistleri de çekmeye çalışacaklarını anlattı. Ceylan, oteli ne kadara satın aldıkları konusundaki sorumuza ise "Doğan Holding gerekli açıklamayı yapacaktır. Şu aşamada fiyatı açıklayamıyoruz" yanıtını verdi


Bu Haber 20.06.2013 - 16:26:17 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.