Dmitriy Gorin: 2023'te Türkiye'ye 7 milyon Rus turist gidebilir

Dmitriy Gorin: 2023'te Türkiye'ye 7 milyon Rus turist gidebilir
İşte Rusya’nın 2023’te Türkiye’ye göndermeyi planladığı turist sayısı

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Dmitriy Gorin, 2023 yılında yaklaşık 7 milyon Rus turistin Türkiye'yi ziyaret edebileceğini belirtti.

Rusya Turizm Endüstrisi Birliğinin 19. kurultayında 2023 yılında Türkiye destinasyonundaki beklentileri hakkında konuşan Gorin, "İyi bir sezon olursa, Rus ve yabancı havayolu şirketleriyle Türkiye’ye 7 milyon turist gönderebiliriz. Türkiye, artan talep trendiyle bu yıla kıyasla iki milyon daha fazla turist almak için tüm imkanlara sahip. Buna istinaden uçaklardaki koltuk sayısını da bu rakama çıkarmak gerekiyor. Ek kısıtlamalar olmaz. Talep buna müsaade ediyor" dedi.

Sputnik'in haberine göre, 2022 yılında uluslararası ulaşımdaki kısıtlamalar ışığında Türkiye'nin en fazla talep gören ülke olduğunu anlatan Gorin, bu yıl sonu itibarıyla Türkiye'yi ziyaret eden Rus turist sayısının 5 milyonun üzerinde gerçekleşmesini beklediklerini söyledi.

Gorin, "Rus ve yabancı havayolu şirketleri, sezon başında haftada 200 sefer düzenlerken yüksek dönemde bu 750'ye çıktı. Bu kota sayesinde yıl sonuna kadar Türkiye'ye en az 5 milyon, hatta daha fazla turist gitmesini bekliyoruz. " ifadelerini kullandı.Bu Haber 14.12.2022 - 09:12:58 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.