Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerine kayyum atandı

Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerine kayyum atandı

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarını görevden uzaklaştırarak, yerlerine kayyum atadı.


İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediye başkanlarını görevlerinden uzaklaştırdı. Diyarbakır'a Diyarbakır Valisi Güzeloğlu, Mardin'e Mardin Valisi Yaman, Van'a Van Valisi Bilmez belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada PKK/KCK terör örgütünün bazı belediye başkanları aracılığıyla belediyelerin imkanlarını illegal amaçlar için kullandığı ileri sürüldü. Açıklamada, ''Bu durumun adli ve idari soruşturmalar ile tespit edilmesi sonucu; Bakanlığımızca terör örgütleri ile iltisak-irtibatı olan, terör örgütlerine destek verdikleri yönünde tespit ve deliller bulunan belediye başkanları Anayasanın 127’inci maddesi ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 47’inci maddesine istinaden görevden uzaklaştırılmış, yerlerine Belediye Kanununun 45 inci maddesi uyarınca belediye başkan vekilleri görevlendirilmiştir.'' denildi.Bu Haber 19.08.2019 - 08:34:01 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.