Divan Grubu ile Türkerler Holding işbirliği anlaşması imzaladı

Divan Grubu ile Türkerler Holding işbirliği anlaşması imzaladı
Türkerler Holding'e ait Mahall Ankara ve Mahall Bomonti İzmir projelerinin işletmesini Divan Grubu yapacak. Şirketin CEO'su


Koç Holding iştiraki Divan Grubu, Türkerler Holding tarafından geliştirilen Mahall Ankara projesinin bir bölümünün ve Kule ofislerin işletmesini, Mahall Bomonti İzmir projesindeki tüm rezidansların, işletmesini “Divan Residence” markası ile üstlenecek.

İki grubun işbirliğine ilişkin imza töreni Divan İstanbul’da düzenlenen basın toplantısıyla gerçekleştirildi. 10 yıl sürecek işletme anlaşmalarına Divan Grubu CEO’su Richard Appelbaum ve Türkerler Holding Genel Koordinatörü Attila Sezgin imza attı.

Divan Grubu CEO’su Richard P. Appelbaum, Türkerler’le işbirliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Divan markasının 60 yıllık köklü bir geçmişe sahip olduğunu vurgulayan Appelbaum, halen Türkiye’de ve yurtdışında 22 farklı markayla 120 ayrı birimde faaliyet gösterdiklerini kaydetti.

''5 YILDIZLI OTEL KONFORU VAADEDİYORUZ''

Turizm ve yeme-içme sektöründen sonra 2012 yılında gayrimenkul geliştirme sektörüne girme kararı aldıklarını belirten Appelbaum, “Divan Grubu olarak, birlikte çalışacağımız ortakları belirlerken haklı olarak çok seçici davranıyoruz. Çünkü amacımız kendi uzmanlık alanlarımızı daha ileri seviyeye taşırken, hem ortaklarımız hem de bizim geliştirmekte olduğumuz projelerde; konaklayan ya da buralarda yaşayan misafirlerimizin deneyimini en üst seviyeye çıkarabilmektir. Bu nedenle Türkerler Grubu’yla birlikte hem Ankara, hem de İzmir’de hayata geçireceğimiz projelerin duyurusunu yapmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.Mahall Ankara ve Mahall Bomonti İzmir’deki ofislerde ve rezidanslarda 5 yıldızlı otel konforu sunmayı vadettiklerini vurgulayan Richard P. Appelbaum şöyle konuştu: “Konfor, rahatlık ve verimlilik Divan’ın Türk ev sahipliği, Türk konukseverliğiyle birleşecek ve çok yakın bir zamanda Ankara’da ve ondan bir süre sonra da İzmir’de konut sahipleriyle buluşacak. Bugünü güzel kılan özelliklerden bir tanesi de iki tane rezidans projesinin duyurusunu aynı anda yapıyor olmamız. Bugünkü duyuruyla birlikte Türkerler Holding’le gelecekte gerçekleştireceğimiz bir takım ortaklıkların da temellerini atmış olduğumuzu umuyorum. Umuyorum ki bugün temellerini attığımız bu güzel iş ilişkisi Türkiye’de her iki holdingin de büyümesine ve genişlemesine katkı vermeye devam edecektir.”

MAHALL BOMONTİ İZMİR

Ege’nin incisi İzmir’de tarihi Bomonti arazisinde, fabrika binalarından oluşan 9 tarihi binanın restorasyonu ile uluslararası standartlarda yepyeni bir yaşam, iş ve eğlence merkezi yükseliyor: Uluslararası standartlarda ofis katları, rezidanslar, dünya markası eğlence ve alışveriş markalarından oluşan meydanı, müze, açık hava sineması, 58. kattan tüm körfeze hakim seyir terası, şık restoran ve kafelerden oluşacak proje, özgün konseptiyle İzmir’de birçok ilki bir arada sunacak. Mahall İzmir Bomonti, kentin, yaşam kalitesi, tasarım anlayışı, inşaat teknolojisi ve güvenlik seviyesi en yüksek projesi olarak tasarlandı. Biri 58 katlı, 9’u tarihi toplam 12 bloktan oluşan projede 470 konut, 572 ofis, 90 ticari birim bulunuyor. Projedeki LOFT konut konsepti, çift kat tavan yüksekliği ve geniş teraslı tasarlandı. Küçük konutlar anahtar teslim, yatak dahil tüm mobilyalari ve mefruşatı ile teslim edilecek. 2 ve 3 odali konutlarda ise Körfez manzaralı geniş balkon ve teraslar yaşayanların İzmir’in keyfini çıkartabilmesi için özel olarak tasarlandı.Divan Residence, Mahall Bomonti İzmir projesinin rezidans işletmeciliğini üstleniyor olacak.

MAHALL ANKARA

Ekim 2016 itibariyle teslim edilmeye baslanan Mahall Ankara, Eskişehir Yolu üzerinden günde 10 bin kişinin yaşayacağı, çalışacağı, eğleneceği bir konut, ofis, alışveriş alanlarından oluşan farklı ve çok yönlü bir karma proje... Kent mimarisiyle uyumlu, özellikleriyle şehre değer katan, değişen ihtiyaçlara yanıt verebilen, teknolojik altyapısı güçlü, sosyal alanları, otoparkı ve ulaşım olanaklarıyla sakinlerinin yaşamını kolaylaştıran Mahall Ankara; mahalle sıcaklığını yaşatma temasıyla planlandı. Proje çerçevesinde 315 adet ofis, 246 adet konut, 78 adet City Suits ve 64 adet mağaza ile pek çok fonksiyonu içinde barındırıyor.


Bu Haber 11.10.2016 - 14:28:32 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.