Dijital dünyanın iki devi Marmaris'te

Dijital dünyanın iki devi Marmaris'te
Dijitan dünyanın önde glen oyuncuları Amadeus IT Group ve Tripadvisor'ın üst düzey yöneticileri, bugün Marmaris'te Türk urizmcilerle bir araya geliyor. Düzenlenecek çalıştayda, turizm-dijital dünya ilişkisi ele alınacak.

 
“Amadeus IT Group'' ile ''Tripadvisor'' yöneticileri; Kültür ve Turizm Bakanlığı -Tanıtma Genel Müdürlüğü önderliğinde ve YDA Dalaman Havalimanı ile bölge STK'larının ev sahipliğinde Marmaris'te bir araya geliyor.YDA Dalaman Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Marmaris’te yapılacak olan çalıştayı Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün önderliğinde Marmaris Ticaret Odası, GETOB ve TÜRSAB’la birlikte düzenlediklerine işaret etti.

İKİNCİ AŞAMA BIG DATA

Turizm sektörünn giderek daha fazla dijitalleştiğine dikkat çeken Hamfi Güvenç, ''Yakın gelecekte başka sektörlerin yanısıra, turizm sektörünün de dijital dünyada daha fazla yer alacağı öngörülüyor. Turizm Bakanlığı- Tanıtma Genel müdürlüğünün büyük bir öngörüyle birkaç yıl önce “Turkey Home” ile başlattığı ve Türkiye’yi dijital dünyada ilk sıralara taşıyan çalışma sürecinde artık ikinci aşamaya geçiliyor.“BİG DATA“yı kullanmak ve bunun algoritmalarını yaratmak.'' dedi.

DALAMAN PİLOT BÖLGE

İkinci aşamanın bu başarılı çalışmaların turizm destinasyonları özelinde hayata geçirilmek ve reel sonuçlarını almak olduğunu ifade eden Güvenç, ''Turizm Bakanlığımız ikinci aşama için Dalaman’ı pilot bölge olarak seçti. Dalaman bölgesi olarak dijital dünyada en kısa zamanda yerimizi almamız gerekiyor. Bakanlığımızın pilot çalışma  olarak Dalaman bölgesini seçmesi bölgemize büyük bir ivme kazandıracaktır. Tanıtma Genel Müdürlüğüne müteşekkiriz.” ifadelerini kullandı.
 
DİJİTAL DÜNYA MARMARİS'E GELİYOR
 
Bunun alt yapı çalışmalarını hayata geçirmeye başladıklarına işaret eden YDA Dalaman Yönetim Kurulu Üyesi Güvenç, “Marmaris’teki toplantıya dijital dünyanın devleri Amadeus IT Group ile Tripadvisor’ın yöneticileri katılacak. Amadeus; tüm dünyada yoğun olarak kullanılan en büyük satış platformlarından birisİ ve rezervasyon sistemleri pazarının %80'ine hakim. TripAdvisor uygulaması ile 225 milyonun üzerinde kullanıcı yorumunu, Dünya’nın her yerinde en ucuz uçak biletini, rezervasyon seçeneklerini, fiyata göre restoranları ve gezilecek yerleri bulabilirsiniz.'' dedi.

Toplantıda sektör oyuncuları dijital dünyada yaşanan gelişmeler ve gelecekte meydana gelecek  gelişmeler hakkında bilgi sahibi olacak.

Çalıştayın moderatörlüğünü, Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal yapacak.


Bu Haber 19.06.2018 - 09:53:50 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.