DER Tourisitk nihayet açıklama yaptı: FTI'ı almak için görüşüyor mu?

DER Tourisitk nihayet açıklama yaptı: FTI'ı almak için görüşüyor mu?

DER Tourisitk, şu anda herhangi bir satın alma görüşmesi yürütmediğini açıkladı.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Ocak ayının ortalarında Alman basınında çıkan haberlerde, DER Touristik'in FTI satın almak için görüşme yürüttüğü belirtilmiş, ancak söz konusu şirketlerden iddiaya ilişkin doğrulama veya yalanlama gelmemişti.

“Şu anda bir görüşme içinde değiliz”

Haberi üzerinden yaklaşık 2,5 ay geçtikten sonra nihayet DER Touristik'ten açıklama geldi.

Alman iş ve turizm dergisi fvw'ye konuşan DER Touristik'i bünyesinde barındıran Rewe Grubunun CEO'su Lionel Souque, satın almalara açık olmalarına rağmen şu anda bir görüşme içinde olmadıklarını ve organik büyümeye odaklandıklarını söyledi.

Pazarda satışa çıkan rakipler ve konsolidasyon fırsatları olması durumunda bununla her zaman ilgilenebileceklerini, ancak önceliklerinin satın alma olmadığını kaydeden Souque, "Şu anda yürütülen herhangi bir görüşme yok." dedi.

2022’de 5,7 milyar euro ciro elde etti

Pandemi sonrasında geçen yıl iyi bir dönüş yakalayan DER Touristik'in 5,7 milyar euro ciro elde ettiği belirtilen fvw haberinde, ancak bunun 6,5 milyar euroluk 2019 cirosunun gerisinde kaldığına dikkat çekildi. DER Touristik'in 2021 yılında 200 milyon euro olan zararı 2022'de 5 milyon euroya indirdiği açıklanırken, 2023 hedefinin 2019 seviyesini aşmak olduğu kaydedildi.Bu Haber 31.03.2023 - 09:52:12 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.