Denizbank Rus MIR kartını kullanmaya başladı

Denizbank Rus MIR kartını kullanmaya başladı

Türkiye'de Rus ödeme sistemi MIR kartını kullanan bankalara Denizbank da eklendi.


TurizmGüncel

Ukrayna'da dönük askeri operasyonu nedeniyle uygulanan yaptırımlar kapsamında Visa ve Master Card Rusya piyasasından çekilmiş, Rusya da kendi ödeme sistemi MIR'ı yaygınlaştırmak için ülkelerle özel anlaşmalar yapmaya başlamıştı.

Rus ödeme sistemi MIR, bu kapsamda Türkiye'de Vakıfbank, Ziraat Bankası ve İş Bankası tarafından kullanılmaya başlanmıştı. Şimdi bu bankalara bi yenisi daha eklendi.

Daha önce Rus Sberbank bünyesinde faaliyet gösteren ve sonrasında Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir şirkete satılan Denizbank da MIR kartını kullanmaya başladı.

Denizbank Bireysel Banka Grubu Genel Müdür Yardımcısı Ayşenur Hıçkıran, MIR sisteminin 24 Mayıs itibariyle Denizbank sisteminde kullanılmaya başlandığını açıkladı.

Turizm sektörüne uzun süredir finansman sağlayan Denizbank'ın pandeminin turizm sektöründe açtığı yaraları sarmayı hedeflediğini kaydeden Ayşenur Hıçkıran, 24 Mayıs itibariyle MIR kartını Denizbank POS cihazlarına ve ATM'lerine entegre etmeye başladıklarını ifade etti.Bu Haber 01.06.2022 - 08:46:44 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.